Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Melyik Linux disztró és...

Melyik Linux disztró és ablakkezelő Windows helyett?

Figyelt kérdés

Viszonylag régi laptopra, ezért nagyon gépevő ne legyen. Linux Mint Cinnamon nem elég jó, mert nem hasonlít eléggé a Windowsra.


A napi használathoz kapcsolódó működése és megjelenése a lehető legjobban Windows xp-re vagy 7-re hasonlítson, akár Windows-os témát/skint telepítve.

Legyen lefordítva magyarra, angol szöveg ne nagyon legyen benn.



2018. febr. 4. 12:03
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Gondolom nagyszuloknek lesz,nalam is ez a helyzet.

En mintet tettem fel,annal hasonlobb nemigen van.talan elementary os,de nem vagyok benne biztos

2018. febr. 4. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 Tom Benko ***** válasza:
41%

Arch+IceWM.

Vagy, ha a konfiggal nem akarsz szöszölni, akkor XFCE, alapból erősen hasonlít a winre. De jelzem, hogy ha túl erős a hasonlóság, akkor bekapcsolnak a rossz beidegződések, és rettentő sok lesz a szopás. Inkább az elején legyen egy kevés az átállás miatt, ha szabad javasolnom.

2018. febr. 5. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Szüleimnél Mint 18 + MATE fut, nincs vele gondjuk.
2018. febr. 5. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Zorin OS.
2018. febr. 5. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Mint (xfce)
2018. febr. 6. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

"Viszonylag régi laptopra"

3 éves? Vagy 15?

2018. febr. 10. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
21%

Windows XP -t javaslom.

"régi laptopra" nem szerencsés telepíteni új Distro -t.

Jelentős hardver igény növekedés volt az elmúlt 10 évben is.

Illetve azt se feled, hogy bár elfuthat régi és új rendszer is.

Más programok amik kliens oldalon vannak, mint böngésző vagy Skype isszonyatos hardver igény növekedésen mentek át az elmúlt évtizedbe.

Böngésző nekem már úgy elvisz 1GB -ot, hogy csak about:blank van megnyitva.

Skype is egyre nagyobb RAM és CPU -t fal fel. :(

2018. febr. 12. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Mivel olyan szépen lepontoztátok: [link]

Akár hogy számolom 892 MB RAM, és még semmit nem böngésztem, mire erre a lapra eljutottam már 1 GB főlé ment.

És még ott az alap rendszer memória igénye...

Sok "régi" notebook -ban szerencsés esetben 2GB rosszabb esetben 1GB RAM van.

Bár fellehet erőltetni egy modern verziót ami gyakran már nem tartalmazza régi hardverek vezérlőjét, illetve magasabb alap hardver igénye van CPU, RAM és GPU tekintetében...

Többnyire egy XP -hez képest iszonyatos teljesítmény romlást eredményezne.

(Viszont XP -re már a legújabb böngészők egyike se telepíthető, nemrég a FireFox is dobta)

2018. febr. 12. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

XFCE.

Ámde ha a usernek mindenképp a Windowshoz hasonló kell, akkor előbb-utóbb pampogni fog, hogy pl. nem tud telepíteni valami xy.exe-t, amit az ismerőse ajánlott.


Ha nem akarsz vele sokat szívni, akkor telepíts egy XP-t, klónozd le és akkor két hetente, mikor összevírusozzák, elég a lementett lemezképet visszamásolni.

2018. febr. 15. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

"mikor összevírusozzák"

Már ha észreveszi, hogy épp a new york-i tőzsde szerverét támadja a gépe, párszáz másik géppel együtt.

:)

2018. febr. 15. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!