Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Mi a MAXIMÁLIS gépigénye...

Mi a MAXIMÁLIS gépigénye ezeknek a régebbi Windowsoknak?

Figyelt kérdés
Windows 95,Windows 98 SE, Windows Millenium,Windows 2000,Windows Xp.
2021. márc. 25. 22:44
 1/5 anonim ***** válasza:
76%
Maximális? Most hogy érted hogy maximális? Megmókolva lehet alá olyan hardvert is tenni szinte bármelyik rendszer alá ami totál overkill, csak épp értelme nincs.
2021. márc. 25. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
83%
1GB ram, IDE mód, 137GB MBR lemez a 9x szériának.
2021. márc. 26. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
76%

Olyan, hogy maximális gépIGÉNY, nincs. Maximális hardvertámogatásról lehetne legfeljebb beszélni, tehát hogy mi a legkomolyabb hardver, amit még tud kezelni.

A processzort tekintve nincs ilyen megkötés, minden olyan procin elfutnak, amik támogatják a 32 bites x86-os módot. (Illetőleg: az XP-ből létezik 64 bites változat is, ennek értelemszerűen x64-es proci kell.) Azaz az összes mai Intel- és AMD-proci jó nekik.

Memória esetében már lehetnek gondok. A Windows 95 nem garantált, hogy tud bootolni olyan gépeken, amik 480 MB-nál több RAMmal rendelkeznek. Ha mégis sikerül bootolni, a maximális kezelhető memória 2 GB. Arról nem tudok, hogy a második kiadásban (OSR2) valamit változtattak volna ilyen téren.

A Windows 98 1 GB-ig volt képes a RAMot kezelni, de 512 MB fölött már bizonyos problémái akadhattak, pl. nem volt képes MS-DOS programokat elindítani. Némi mókolással képes volt elindulni több RAMmal is, de akkor is csak 1 GB-ot tudott kezelni.

A Millennium stabil működése 512 MB-ig volt garantált, igaz, általában nem okozott gondot, ha ennél több RAM volt a gépben. Kivéve, ha 1,5 GB, vagy ennél is több, mert akkor nem tudott bootolni, folyamatosan újraindult.

Persze, külsős fejlesztők csináltak rá patchet, amivel akár 4 (vagy 3/3,5?) GB memóriát is stabilan tudott a rendszer kezelni.

Ami a háttértárakat illeti: itt már kacifántosabb a helyzet.

Magára a merevlemezre nézve a BIOS komolyabb korlátokat szabott a maga idejében, mint az oprendszer. Elméletileg a Win95 maximálisan 32 GB-os merevlemezeket tudott kezelni, és a leírások szerint ezt túl lehetett lépni, igazi maximális korlátról nincsenek megbízható információk. A partícióméretet illetően viszont az eredeti Win95 csak max. 2 GB-os partíciókat engedett használni (ha a clustermérettel játszadoztál kicsit, akkor ezt ki lehetett tolni 4 GB-ig), az OSR2 pedig (FAT32 esetén) 32 GB-os maximális partícióméretet engedélyezett. Persze, máshol létrehozva és megformázva kezelt ennél nagyobbakat is. Valódi maximumról nincs információm, valószínűleg 128 GB lehet az elméleti maximum, mint Win98-nál.

Windows 98-nál a maximális HDD-méret 128 GB, a partícióméret pedig (FAT32-nél) hivatalosan 32 GB, de kis trükközéssel ennél nagyobb is létrehozható.

WinME, 200, és SP nélküli XP esetén a maximális lemezméret 128 GB. FAT32-re ugyanaz igaz, mint Win98-nál, elméletben 32 GB a határ, gyakorlatban (külső partícionáló/formázó szoftverrel) ennél nagyobbat is tud kezelni. (Csak a formázáshoz kell külső szoftver, a kezeléséhez nem kell.) NTFS-nél a határ nagyobb, mint a lemez, amit kezelni tud. ;)

Szervizcsomaggal ellátott XP-nél a lemezméret korlátja 2 TB, mivel az MBR 32 bites címzéssel maximálisan ennyit tud megcímezni. A 64 bites XP támogatja a GPT-t, és ezáltal a 2 TB-nál nagyobb lemezeket, de bootolni GPT-partícióról nem tud. A FAT32 partíciók elméletileg max. 32 GB-osak lehetnek (de én használtam 160 GB-osat is, csak külső szoftverrel kellett megformázni), NTFS-nél a maximum 16 TB, de a klasztermérettel trükközve ennél nagyobb is elérhető.

2021. márc. 26. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Szia! Köszönöm harmadik,ezeket a tárhely méreteket nem tudtam. Viszont annyi,hogy úgy hallottam hogy a 9.x széria a Hts és a többmagos processzorokat nem tudja kezelni. Igaz ez?
2021. márc. 26. 10:08
 5/5 anonim ***** válasza:
70%
igaz :)
2021. ápr. 9. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!