Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Linux ot akarok?

Linux ot akarok?

Figyelt kérdés

Van egy régi gépem ezért szeretnék rárakni egy príma LINUXOT


Mondom:


AMD sempron 3000+(1800)

Asus K8V-XE

nVIDIA GeForce 7300 GS

160GB ATA HDD


Olyat szeretnék amihez van driver vagy is letölthető

Danke:)


2021. márc. 27. 01:18
 1/8 A kérdező kommentje:
köszönőm
2021. márc. 27. 01:19
 2/8 anonim ***** válasza:

Zorin OS

[link]

2021. márc. 27. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
a ram mérete is fontos. Én a linux mintet használom. Használtam zorint is,de azzal mindíg voltak valamiapró hibák,viszont annak kezelése hasonlít a legjobban a windowshoz. Ilyen régi gépre keress valami korabeli megoldást,mert a mostani linuxoknak is van gépigényük. Az internettel lehetnek gondok,mert a mostani böngészők,szerintem felzabálják ezt a gépeet
2021. márc. 27. 04:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
A rendszereknek nincs nagy gépigényük(függ az asztali környezettől is), hanem a használt programok azok amik terhelni fogják a gépet. Én mindenképpen valami xfce asztali környezettel keresnék rendszert. A linux mint jó választás lehet, de azon kívül is van kismillió disztribúció.
2021. márc. 27. 05:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nem tudom Ubuntu XFCE vagy LXDE mennyire lassítaná le.

Régi gépekre és a funkcionalitást szem előtt tartva a SliTaz-t fejlesztették, de szerintem jóval régebbi gépekre gondoltak, mint ami neked van, ettől függetlenül persze egy próbát tehetsz vele.

2021. márc. 27. 05:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Puppylinux, szinte bármin elfut
2021. márc. 27. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Debian XFCE jó lenne rá, nagyon jól megy ilyen régi gépeken. Kicsit fapados, néha tákolós, de pont ez a lényeg. Ubuntut és hasonló mainstream disztrókat felejtsd el, még ha kisebb igényű asztallal rakod is fel őket, sok dolgot futttatnak a háttérben, ami egy egymagos procinak, meg feltételezhetően kevés memóriának túl sok lenne.
2021. márc. 27. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm srácok még vissza jövök

csak most végeztem

2021. márc. 27. 22:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!