Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Windows 10 miért nem állította...

Windows 10 miért nem állította át az órát automatikusan? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Windows 10 Pro nem állította át automatikusan az órát. A gép éjszaka ki volt kapcsolva, ma reggel 5 órakor kapcsoltam be és nem állította előre az órát.

Nagyon egyszerű megoldani az óra átállítását és azt is, hogy tudja: utolsó kikapcsolás óta még nem ment az óraátállítás pillanatában tehát nem állíthatta.

A hetes ezt nem csinálta, emlékeim szerint.

Mikor méltóztat észrevenni, vagy én szinkronizáljam kézileg az internetes időkiszolgálóval?



2021. márc. 28. 11:40
 1/9 P.O.C. ***** válasza:
Még ilyet nem tapasztaltam, nekem eddig mindig átállította. Most a laptop és az asztali gép is.
2021. márc. 28. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nem volt frissítve talán, és nem tudta, mikor kell. Az óraállítás nem fix időponthoz kötött, a rendszer frissítések útján jut annak tudomására,hogy az aktuális évben mikor lesz.
2021. márc. 28. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Rendszeresen van frissítve.
2021. márc. 28. 12:06
 4/9 anonim ***** válasza:
24%

Várd ki..

8 000 000 000 számítógép nem tud egy pillanat alatt szinkronizálódni.

Főleg hogy még a politikusok se döntöttek ez ügyben, hogy kell-e nyári átállás. Főleg ha amerikai szerveren vagy.

2021. márc. 28. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 P.O.C. ***** válasza:
100%

"Az óraállítás nem fix időponthoz kötött, a rendszer frissítések útján jut annak tudomására, hogy az aktuális évben mikor lesz."


Hát nem tudom. Használtam egy vékonyklienst torrentezésre seed szervernek, vagy 5-6 éve. Csak a Windows 2000 volt hajlandó működni rajta, Windows Update ki volt kapcsolva és mégis simán átállt.

2021. márc. 28. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Elvileg úgy volt, hogy idén már nem lesz. Valószínűleg nem követte le elég gyorsan a dolgot. De egy gyors szinkronizáció hamarosan megoldja, hacsak nem állítottad át manuálisan azóta.
2021. márc. 28. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha NTP szerverről szinkronizálódik, akkor minden mástól függetlenül működnie kellene. Ha mégsem, akkor

- vagy nem volt elérhető a szerver

- vagy valamiért visszautasított a kapcsolatot

- vagy rossz timestamp-et küldött le


Meg kéne az eseménynaplót.

2021. márc. 28. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 CspCsj ***** válasza:

Jobb alsó sarokban, az órán jobbegérgomb > Dátum és idő beállítása > itt lejjebb görgetve be van kapcsolva az automatikus átállás a nyári időszámításra?

Ugyanitt feljebb kiírja, hogy mikor volt utoljára sikeresen szinkronizálva a rendszeridő.


Szinkronizálás intervallumának ellenőrzése és módosítása: (sok gépen 7 nap!)

[link]


Ezenkívül az Eseménynaplóban is megnézheted, hogy van-e hibabejegyzés, ami a rendszeridőre vonatkozik.

2021. márc. 28. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Be volt kapcsolva az időszámítás szerinti átállás.

A szinkronizáció oldotta meg végül.

2021. márc. 28. 13:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!