Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Windows 8.1 telepítés?

Windows 8.1 telepítés?

Figyelt kérdés

Van egy laptopom amin jelenleg windows 10 van és elég lassú rajta, ezért szeretnék váltani 8.1-re. 9 éves laptop és még kb. 4 évig fogom használni.

Van egy 8 gb-s pendrivem amit azthiszem bootolni kell vagy nemtudom. Annyit tudok hogy erre van egy külön program. A windows 8.1-et a microsoft oldaláról szeretném leszedni, csak nemtudom, hogy termékkulcsot hogyan tudnék szerezni. A weboldalon ami megvolt adva link onnan nem tudom leszedni, mert csak a 10-hez lehet leszedni. Valaki tudna segíteni?

Hogyha feltelepítettem akkor utánna mik a teendők? Videokártyát meg hasonlókat kell telepíteni?

Válaszokat előre is köszönöm! :)



2021. márc. 30. 15:21
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
36%
win7-et rakj rá :)
2021. márc. 30. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
59%
Szerintem is inkább akkor már a Windows 7 Amúgy nem hiszem, hogy kell bármit is csinálni vele, a Windows 7-nél már automatikus a driver frissítés..a 8.1 egy fos.
2021. márc. 30. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Egy ideig tartalék laptopot használtam és azon 8.1 volt és én megszerettem ezért inkább ezt szeretném feltenni.
2021. márc. 30. 15:30
 4/13 anonim ***** válasza:
72%

"termékkulcsot hogyan tudnék szerezni"


Igaz nem válasz a kérdésedre, de fun fact hogy Win10-et lényegében kulcs nélkül is tudsz használni. Van pár megkötés ilyenkor, de könnyen kikerülhető:


Vízjel jobb alsó sarokban - registryben 1 átírással megoldható

Téma nem változtatható - registryben 1 átírással megoldható

Háttérkép és zárkép nem cáltoztatható - képet megnyitod képnézegetőben, és jobb klikkel be lehet állítani mindkettőre


Egyedül profilképet nem tudaz beállítani, és ennyi, van egy 100% működő oprendszered 0 pénzért, frissítéseket is kapja.

2021. márc. 30. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
70%

Ha van egy kis eszed, akkor nem hallgatsz az első két válaszadóra, mely szerint Windows 7-et kellene ráraknod.


Azonfelül, hogy a Windows 7-et már nem igazán támogatják, ezzel szemben a Windows 8.1-et még 2023-ig, egyáltalán nem mondanám a Windows 8.1-re hogy fos, ilyet csak az ír, aki még nem használta.


De persze megteheted azt is, hogy mind a kettőt ráteszed és te döntöd el melyik a fosabb... :-)


https://www.youtube.com/watch?v=v5iZKZ_CZvo

2021. márc. 30. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
91%

Ha UEFI-s az a laptop, akkor simán rámásolod a felcsatolt .ISO tartalmát a FAT32 pendrivera.

Win8 10 linux egyre megy..

2021. márc. 30. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
91%
Innen nem sikerült letölteni? [link]
2021. márc. 30. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
91%

[link]


itt pl XHQ8N-... működik. De ettől még nem regisztrált lesz telepítés után, viszont tudod telepíteni.

2021. márc. 30. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
91%
Általában chipset és VGA driver kell telepítés után, de lehet mindent feltesz a windows. A laptopod honlapján letölthetők.
2021. márc. 30. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
91%
Rufus a legismertebb program, amivel az ISO-t a pendrive-ra tudod tenni.
2021. márc. 30. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!