Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Tud v a l a k i ajánlani 3D-s...

Tud v a l a k i ajánlani 3D-s animáció (CGI) készitő programot Windowsra?

Figyelt kérdés
W10-re nem találtam, ezért VirtualBoxban feltettem a WinXP-t, hátha van rá ilyen program.
2021. márc. 31. 13:28
 1/6 A kérdező kommentje:
Pontosabban olyanra gondoltam, amiben lehet 3D-s arcot készteni.
2021. márc. 31. 13:30
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Blender: [link]
2021. márc. 31. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 tabaki ***** válasza:

Mellesleg a Blender miatt kár volt fárasztanod magad az XP-vel :)

Ez a kiegészítője is érdekelhet:

[link]

2021. márc. 31. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

hát igen, win 10-re is jó a Blender.


#2,3 koszi a segitséget!

2021. ápr. 1. 09:37
 5/6 tabaki ***** válasza:

Még néhány adalék:


Egy remek (bár meglehetősen testes, 100MB) kiegészítő, kifejezetten ember-modellezésre:

[link]


Egy hasonló célú szoftver, amely jól együttműködik a Blenderrel (én már régen nem használtam, de tapasztalatom szerint így van):

[link]


Mivel a Blenderbe más formátumú modelleket is importálhatsz, külsősként jól jöhet még ez az Autodesk-szoftver:

[link] (nézz bele a videókba is)


A Blender maga is tartalmaz kitűnő szobrászeszközöket, de régebben általában egy-két lépéssel előrébb járt a Sculptris. Ha jól értem, ez a program most új nevet kapott, és csak regisztráció ellenében tölthető le. Lehet, hogy csak az én dilim, hogy ez már nem az a „completely free!” kategória, amit az oldal ujjongva hirdet... ha téged nem zavar, érdemes próbát tenni vele, mégiscsak egy echte ZBrush-készítményről van szó:

[link]

(Megjegyzés: Ha rákeresel, a régi Sculptrist még számtalan letöltőoldalon megtalálod. Illő vírusellenőrzés után ezzel is kísérletezhetsz.)


Ez meg egy zseniális programocska, 3D-modellek szerkezetének egyszerűsítésére, átrendezésére:

[link]

A modellezéssel való ismerkedés elején talán nem érzed még szükségét, később annál hasznosabb lesz, érdemes bespájzolni. Közvetlenül nem kezeli a .blend-fájlokat, de több népszerű, a Blender által is exportálható-importálható formátumot igen.

2021. ápr. 1. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
#5 Köszi a sok segítséget, tárhellyel nem lesz gond, majd a modellezés része lesz nehezebb, régebben sokat modellezés, de az már majdnem 10 éve volt, azóta meg már sokat felejtettem.
2021. ápr. 1. 18:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!