Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » EXCEL Függvény kérdések ?

EXCEL Függvény kérdések ?

Figyelt kérdés

1. Hogyan lehet egy adott cellában lévő szöveg közül figyelni egyet, úgy, hogy ha az az egy benne van a cellában, akkor egy másik cellában egy másik szöveget írjon ki automatikusan ?

pl.: a figyelt cella tartalma : 6 rúd parizer

Ebből figyelném a parizer szót. Ha benne van a cellában, akkor egy másik cellába (ahova a függvényt írom pl.) írja ki, hogy romlandó, ha nincs benne a parizer szó, akkor írja ki, hogy nem romlandó.


2. Hogyan lehet egy adott cella szöveges tartalmait figyelni, úgy, hogy felsorolnék mondjuk 3 szót, amelyekből ha valamelyik benne van a cellában, akkor egy másik cellába szintén kiírjon egy másik szót.

pl: szeretném figyelni a következő szavakat: parizer, felvágott, sonka.

Ha ezek közül egy is benne van a cellában, akkor egy másikban írja ki, hogy húskészítmény, ha nem, akkor írja ki, hogy nem húskészítmény.


Én nem találtam eddig rá megoldást, de nem is vagyok túl expert a dologból. Remélem van itt olyan, aki az!


Köszönöm előre is!



2021. ápr. 2. 17:09
 1/9 Farkas999 ***** válasza:
Az fkeres-t és a HA függvényt kell használnod, de a cellában csak a "parizer" lehet. A mennyiséget és a mértékegységet külön oszlopokban kell tárolnod.
2021. ápr. 3. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

2.

Ha a parizer/felvágott/sonka szó az A1-ben van.


=HA(VAGY(A1="parizer";A1="felvágott";A1="sonka");"húskészítmény";"nem húskészítmény")


Ezután másolható a többi sorba.


Első feladat is mehetne ezen logika mentén, ha az oszlop csak egyet adatot tartalmaz, ahogy fentebb is írták.

2021. ápr. 3. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszaitokat, hasznos volt!


a 2. így meg is oldódott, viszont az 1.-vel nem tudok mit csinálni, mert ott több minden van egy cellában és abból kellene kiválasztani egy szót.


De már így is nagy segítség volt, köszönöm!

2021. ápr. 3. 15:00
 4/9 anonim ***** válasza:

Ez alapján az egyes szavakat külön oszlopba tudod rakosgatni (figyelj, hogy az adott oszloptól jobbra ne legyen semmi, vagy szúrj be két oszlopot, különben adatfelülírás lehet!)

Link: [link]


Ez után mehet a fentebb írt képlet, megfelelően módosítva a kívánt változókkal.

2021. ápr. 3. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen neked is (4.).

Kipróbáltam, működhetne is, de valamiért nem akarja a kettes munkafüzetbe rakni az eredményét a szétválasztásnak. (Onnan tudnám figyeltetni az 1-es munkafüzet másik oszlopában.) Az 1-es munkafüzeten sajnos nincs helye, pedig oda berakja akárhova.

2021. ápr. 3. 18:51
 6/9 anonim válasza:

=HAHIBA(HA(SZÖVEG.TALÁL("parizer";A1)>0;"romlandó";"");"")


Ez egy függvénnyel megoldható. A logika az, hogy rá kell keresni a "parizer" szóra az A1 cellában található szövegben és kiadja a keződ pozícióját a keresett szónak. Ha nem található akkor hibát ad, amit pedig le lehet kezelni.

2021. ápr. 3. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Kedves 6-os!


Neked is nagyon szépen köszönöm!

Működik! Mivel mindig ugyanakkor kezdődik a keresett szó a cellán belül, így tudom rakni = jellel is, és hibátlan.

2021. ápr. 4. 19:17
 8/9 A kérdező kommentje:

Kedves 6-os!


Azt esetleg nem tudod, hogy hogy tudnám ezt a képletet többszörözni egy céllán belül ?


Tehát pl.: Ha a parizer szót találja a 6. helyen, akkor írja ki hogy romlandó, ha a jégkockát találja a 6. helyen akkor azt írja ki, hogy nem romlandó stb.

2021. ápr. 4. 19:40
 9/9 A kérdező kommentje:

16. saga ME 16 0,88 - Nem dE

17. saga ME 17 0,88 - Nem dE

Középső hűtő

18. saga NA. 18 0,91 - Igen eG

19. saga NA. 13 1,11 - Igen eG

20. saga NA. 15 1,01 - Igen eG


Itt az első oszlopban lévő sorszámokat hogy tudnám nem "kézzel" beírni, hanem valami képlet szerint követnék egymást?

Az a baj, hogy vannak sorok, melyek minden oszlopot átívelnek, mint itt pl a középső hűtő, ezeket kihagyva viszont az első oszlopban sorszámozásnak viszont folyamatosnak kell lennie.

4-5000 sornál, mikor nekem kell beírkálni az elég rossz.


Erre nincs véletlen valami megoldás ? :)


Köszönöm!

2021. ápr. 4. 19:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!