Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » 2D-s rajzfilm készítésére az...

2D-s rajzfilm készítésére az Adobe Animate vagy az Anime Studio Pro alkalmasabb?

Figyelt kérdés

2021. ápr. 4. 10:56
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Az, amelyiket megtanulod kezelni.

Személy szerint nekem az Anime pro jobban tetszett:)

2021. ápr. 4. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Előzmény:

https://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__programok__..


Kb. bármelyik. A "2D-s rajzfilm" egy tág kategória, azt ingyenes, nyílt forrású alternatívákkal is megcsinálhatod.

Ezek csak "eszközök" a szaktudásod dönti el, melyikkel tudsz jobban előre haladni, illetőleg hogy melyik áll neked jobban kézre.

Mind a két fizetős programnak van próbaváltozata - letöltheted, kipróbálhatod - de nem vetném el az ingyenes alternatívákat sem.

2021. ápr. 4. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 tabaki ***** válasza:
0%
Tök jó ötlet azzal kezdeni az animálást, hogy a könyörtelen, bár nem egészen érthető ítélettel mindössze két két programra korlátozott lehetőségeidet még a felére is csonkold. Biztosan mindkettő nagyon jó, válaszd azt, amelyiknek a neve jobban tetszik, vagy dobjál fel egy húszast. Ha valaha majd beléd költözik a rajzfilmkészítés lelke, úgyis fölhagysz a sznobériával. Igaz, hogy egyelőre fogalmam sincs, miféle rajzfilmet akarsz készíteni, de a fenti együgyű igazság még nagyjából kockázatmentesen vállalható.
2021. ápr. 4. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Vegyél be egy nyugtatót vagy igyál meg sört! Hobbiként szeretnék rajzolgatni egy kicsit, még nem tervezek a Disney babérjaira törni.:) Miért fáj ez ennyire neked? Az első kettő hozzászólást tényleg köszönöm!:)
2021. ápr. 5. 00:03
 5/12 tabaki ***** válasza:
0%
Hm, bizonyára van valami elképzelésed arról, hogy mit akartál mondani.
2021. ápr. 5. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Veled ellentétben én érthetően fogalmaztam.:)
2021. ápr. 5. 00:47
 7/12 tabaki ***** válasza:
21%

Egyezzünk ki annyiban, hogy velem ellentétesen igyekeztél fogalmazni, de az érthetőség egyelőre cigányútra szaladt.



"Hobbiként szeretnék rajzolgatni egy kicsit, még nem tervezek a Disney babérjaira törni."

Ja, ja... a műkedvelő ügyeskedésre, felhőtlen bolondozásra valóban nincs is kézenfekvőbb módszer, mint az alkalmas ingyenes programokat eleve félredobni, és a sok fizetősből random választani valami profi programot, fene tudja, milyen sugallat alapján. Aztán, ha véletlenül kettőt rántottál elő egyszerre a bűvös fekete dobozból, akkor az egyiket gyorsan eldobni, mert másnak a saját, másféle céljaira kevésbé vált be; Hegylakóék is megmondták, hogy csak egy maradhat. Miértisne-alapon ez is akceptálható szempont -- ha így gondoltad az érthetőséget, ám legyen. Az animáció ezzel a frivol világlátással szemben viszont egy kissé ridegebb terep, inkább a programozásra hasonlít, amennyiben a célok igen pontos meghatározását igényli a kívánt eredmény érdekében. Azt a hétköznapi tényt meg általánossága miatt már kár is volna bármely diszciplínához kötni, hogy a szándékoddal ellentétes tevékenység (például az eszközök számának módszeres korlátozása) ritkán vezet annak maradéktalan teljesülésére.

De kár is ezen a kérdésen kifulladásig rugóznunk. Szerinted csak egy rajzfilmkészítésre alkalmas programmal (nyilván a legtökéletesebbel) érdemes foglalkozni, szerintem meg az összessel. Szerinted az én nézetem érthetetlen, szerintem a tied. Te úgy véled, énnekem az fájdalmat okoz, ha te nem akarsz jó rajzfilmet készíteni a drágán megvásárolt egyetlen programoddal, én meg nem értem, miért kéne ezzel foglalkoznom. A szmájlikból ítélve a hozzászólásaidat mulatságosnak találod, én nem különösebben. Ekkora véleménykülönbséget nehéz lenne áthidalni; Haladj a magad útján, jó lesz az úgy, aztán ne felejts el néhanapján bemutatni legalább egy-egy részletet a filmjeidből.

2021. ápr. 5. 03:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Elemezzük ki az első válaszodat: "Két két programra korlátozott", ez összesen négyet jelent, a helyes megfogalmazás egy-egy lett volna. Attól,hogy idegen szavakkal dobálózol még nem leszel értelmesebb.:)Illetve olyannal se szívesen vitatkozok, aki Hegylakót említi példaként, mert ott komoly gondok vannak.Szerintem mindenki használja a kedvenc programját, én itt be is fejeztem.:)
2021. ápr. 5. 07:59
 9/12 A kérdező kommentje:
Egyébként, igen a legalkalmasabb programot kerestem,ha fizetős, ha nem. Miért tanuljak hónapokig vagy évekig egy alkalmatlanabb programmal, hogy aztán válthassak a megfelelőre? Ez olyan mintha egy grafikusnak azt mondanád,hogy rajzolgassál Paint-tel,aztán majd megmutatjuk,hogy van Photoshop is.
2021. ápr. 5. 08:16
 10/12 A kérdező kommentje:
Úgy tűnik végül mégis valamelyik ingyenessel fogok gyakorolni, csakhogy tudjál aludni. Köszönöm a rengeteg segítséget! :)
2021. ápr. 5. 15:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!