Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Miért sokkal lassabb a windows...

Miért sokkal lassabb a windows 10 a 8.1-től? Nem pont, hogy fejlettebbnek, gyorsabbnak kellene lennie?

Figyelt kérdés

Windows 8.1-en 6, legfeljebb 8 másodperces boot időim voltak. Windows 10-zel legalább 13 (leggyorsabb idő) de inkább 20 mp szokott lenni.. mintha visszaestünk volna a Windows XP korszakába és m2-es SSD-m van, msconfig --> rendszerindításnál 1 processzormag helyett mind a 8 kiválasztva, feleslegesen induló programok letiltva, illetve a microsoft által előtelepített felesleges bloatware-eket is kitöröltem.


Nem csak az indítás lassú, hanem a programok betöltése is jóval lassabb, mint 8.1-en.. utóbbinál ugyanis minden azonnal történt, windows 10 óta tetű lassú minden. Megjegyzem a 8.1-es windowsom ráadásul nem is volt eredeti, míg a windows 10 az eredeti telepítés, tehát ebben is kedvezőbb feltételei lennének arra, hogy gyorsabb lehessen.



#lassú #Windows 10 #de mint a szar
2021. ápr. 4. 18:14
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

Eh.. feltelepítettem, csak semmit nem csinál a program.. mintha nem is detektálná az SSD-t.. rákerestem a problémára és ezt írták megoldásnak:


"Go to BIOS SETUP, change drive from RAID to AHCI and enable S.M.A.R.T. capabilities"


Most viszont az a gondom, hogy a BIOS-ban sehol nem találom ezt, míg az előző gépemben emlékszem, hogy ott volt a BIOS-ban ez.

2021. ápr. 4. 22:58
 12/15 anonim ***** válasza:

Miért sokkal lassabb a win8 mint az XP..?

Miért sokkal lassabb a XP mint az DOS..?

2021. ápr. 4. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:

Utolsó, ezt most nem értem. A Win 8 (8.1 legalábbis) nem lassabb az XP-nél, az XP-nél nálam örökkévalóság volt a kikapcsolás is sokszor, igaz, teljesen más hardveren de na.


DOS-t meg nem próbáltam.

2021. ápr. 4. 23:19
 14/15 anonim ***** válasza:

Ez amúgy igaz!


Még HDD-ről is gyorsabban bootol 8.1 mint a 10…


Azért lassabb a 10, mert ez már tele van még több telemetria és meg több ilyen apró százával nyüzsgő felesleges szolgáltatással…

2021. ápr. 5. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

https://www.youtube.com/watch?v=wb4Jd6-k2pw

Azért ez némileg ellentmond #12-es állításának. (Igaz win7 vs win10 van a bootspeed tesztben).


Amúgy , miért kell egy kérdést lepontozni, ami a kérdező által leírt probléma pontosítására szolgál?

2021. ápr. 5. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!