Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Melyik ablakkezelő jobb és miért?

Melyik ablakkezelő jobb és miért?

Figyelt kérdés

2021. ápr. 5. 00:09
A kérdező szavazást indított:
Mate
Xfce
LXDE
KDE
Cinnamon
Gnome
Unity
13 szavazat
 1/7 anonim ***** válasza:

Mate elég kötött de kis erőforrásigényű, XFCE ezzel szemben személyre szabhatóbb és hasonlóan kicsi az erőforrásigénye.

LXDE ennél a kettőnél is kisebb erőforrás igényű, de cserébe nagyon puritán és egyszerű.

KDE, látványos felület, személyre szabható de ezt azért régi PC-hez nem használnám.

Cinnamon: Látványos és egyszerű egyben, talán ez hasonlít legjobban a Windows grafikus felületéhez. Nagyjából ezt erő forrásigényben a KDE és az Mate közé tudnám tenni.

Gnome/Unity: Ezeket egybeveszem, mivel a Unity GNOME alapú. Elég modern és látványos felületek, egyediek is ezek mellett. Standard Linux grafikus felület szerintem mivel legtöbbször az ember Ubuntuval találkozik és az bizony Unity desktoppal rendelkezik, KDE-hez hasonló gépigénnyel.

XFCE-t mondanám mert azt használtam a legtöbbet.

2021. ápr. 5. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

1#

Már nem Unity az Ubuntu sem!

Az utolsó még támogatott LTS a 16.04 volt.

Azután és már a 17.ben is Gnome lett…

Hozzáteszem sajnos…

Az Ubuntunak sok új kezdeményezése van!

Wayland például, de ha DE akkor én a Unity-t én nagyon szerettem.

Sajnálom, hogy nem fejlesztették tovább… De nagyon sokan rinyálnak ha valami új!


Listában csak azért van, mert ugye konzolbol mai napig lehet használni.

2021. ápr. 5. 01:03
 3/7 anonim ***** válasza:

#2.Akkor kicsit lemaradtam.

Meglátszik jó ideje már nem használom őket...

Minden esetre részemről pozitív, Unity-val azért volt gond bőséggel amikor még használtam és nem csak nálam.

GNOME-t csak Debian alatt használtam mondjuk, de azzal nem volt gondom.

Ami a konzolt illeti így telepítettem Xubuntu alá 4-5 felületet és használtam párhuzamosan őket egymás mellett. Szóval a lehetőség megvan továbbiakra is.(Pantheon Desktop a kedvencem nem mellesleg, bár nem az Ubuntu alapú Elementary OS-el...)

2021. ápr. 5. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

3#

Mi bajod volt a Unityval?


Így nem ismerős a Phantheon DE, viszont ha elementary os, akkor az valami dockos macos-es kinézetű lehet ugye?

2021. ápr. 5. 01:16
 5/7 anonim ***** válasza:
Ha jól tudom, a Mate is a Unity problémái miatt jött létre, mint a korábbi Gnome forkja.
2021. ápr. 5. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Hát a Wikipédia ezen kívül, csak a Gnomera hivatkozik.
2021. ápr. 5. 10:15
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Azt azért tegyük hozzá, hogy ezek nem csak ablakkezelők, hanem komplett asztali környezetek.
2021. ápr. 9. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!