Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Miért kér a youtube bankkártya...

Miért kér a youtube bankkártyaszámot egy 18 éven felülieknek készült videó megnézése elôtt?

Figyelt kérdés
Egyik Mucsi videónál ezt dobta fel a youtube hogy igazoljam hogy 18 évesnel idősebb vagyok. Mi ez az új hülyeség?

2021. ápr. 5. 12:29
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Valószínűleg valami új EU jogszabály. Használj FreeTube vagy NewPipe klienst. Megúszod az ilyen ökörségeket.

[link]

[link]

2021. ápr. 5. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
26%
Valamit te nagyon benéztél. Ilyen nem létezik. Vírust kaphattál, vagy én nem tudom, de ilyen nincsen. A bankkártya nem is igazolja az életkorodat, hisz 18 éven alulinak is lehet bankszámlája/kártyája. Szóval mint mondtam, ez valami vírus lesz. Remélem nem adtad meg. Ha mégis, akkor azonnal tiltasd.
2021. ápr. 5. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

#2

[link]

"In a blog post announcing the upcoming change, YouTube said the age-verification policy is in compliance with the European Union’s Audiovisual Media Services Directive. [...] These requirements include a valid ID or credit card indicating that the user is above the age of 18."

2021. ápr. 5. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

#2


Nem vírus, ne írj hülyeségeket.


[link]

2021. ápr. 5. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
88%

Hát mondjuk a Google maga egy vírus (vagy inkább parazita), szóval igazából még mindig igazam van. :D


De viccet félretéve, ez a legnagyobb hülyeség, amit életemben hallottam. Hogy létezhet ilyen? Semmi joguk nincsen elkérni ilyen információkat, főleg, hogy ahogy az imént is leírtam, a bankkártya még csak nem is igazolja az életkorodat.

2021. ápr. 5. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Hát igen, az már más kérdés mennyire etikus.
2021. ápr. 5. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Sajnis igaz, a googlr kéri.. itt a mucdi video próbáljatok ki..Ilyen faxxságot életemben nem hallottam.. ezek bolondok! [link]
2021. ápr. 6. 00:40
 8/13 anonim válasza:
Nem vesz le pénzt, azzal bizonyitod hogy nagy koru vagy. Lehet személyit is adni, nem muszáj a bankkartyat.
2021. ápr. 6. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

#8 De a bankkártya nem bizonyít életkort. A legtöbb banknál 14 év az alsó korhatár, az OTP-nél pedig 7 év. Hol bizonyítja ez, hogy vagy 18?


Ez egyértelműen nem az életkorról szól, ez csak egy újabb adatgyűjtés. Jó pénzt fizetett gondolom a Google az EU-nak.

2021. ápr. 6. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
De mihez kezdenek a bankkártyaszámmal, 9-es? (Amúgy én is felháborítónak tartom az oda nem illő adatok kezelését.)
2021. ápr. 6. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!