Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogyan lehetne ezt a zajt...

Hogyan lehetne ezt a zajt kiszűrni?

Figyelt kérdés

Nézek egy sorozatot, aminek több évadjában is minden epizód hangjában ilyen zaj van: [link]

Ez egy spektrumos kép. Középen az zöld oszlop a zaj. Valóságban ez egy csippanásnak hallatszik, ami eléggé irritáló. Ilyen van a hangsávban végig, változó időközönként, úgy 5-8 másodpercenként. Hogyan lehetne ezt kiszűrni? Ha levágok 11 kHz felett mindent, akkor sok hasznos része is elveszik a hangsávnak. Egyesével kiszedni meg eszméletlen nagy munka, több tíz órányi anyagról van szó. Valakinek valami ötlet?



2021. ápr. 7. 22:02
 1/2 anonim ***** válasza:
Ha egy konkrét frekvencia, akkor lyukszűrőt kell ráküldeni (így szokták az elektromos gitárnál gyakran keletkező 50 Hz-es búgást kiszedni). Valamint az Audacityben lévő "kattogás eltávolítása" effektet is kipróbálhatod, hátha segít. Ha ez se segít és van egy kattanás olyan helyen, ahol nincs hasznos hang, a zajcsökkentést is kipróbálhatod. Fontos, hogy ez nem fogja teljesen eltüntetni, csak jelentősen lehalkítja, elviselhető szintre hozza, de könnyen károsíthatja a hasznos hangot is.
2021. ápr. 7. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszi a választ.

Kipróbáltam Audacity-ben a Click removal-t, nem ért semmit. Végigpróbáltam mindenhogy, nem csökkentett sehogy sem semmit. A zajszűréssel meg tompa és fura lett a hangsáv.

Viszont Sony Sound Forge-al sikerült teljesen jól kiszűrni. Ha valaki belefutna ugyan ebbe, akkor ezekkel a beállításokkal tettem ezt meg: a Sony Click and Crackle Removal-ban mind 3 csúszkát jobbra max értékre kell húzni, és az érzékenységet is maxra tenni.

Ha egyszer küldtem át rajta ezt, akkor ezt kaptam: [link]

Ha meg még egyszer, akkor pedig ezt: [link]

Nem tökéletesen, de egész jól eltüntette a csippanást, és a hangból sem vágott ki sok részletet. Egyedül a csippanás helyére került "üresség", ott elhalkul minden egy pillanatra, de nem vészesen.

2021. ápr. 7. 23:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!