Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Valaki tud ajánlani egy jó...

Valaki tud ajánlani egy jó Linux kompatibilis antivírus szoftvert ami ingyenes?

Figyelt kérdés
Hamarosan lesz egy Debian alapú linuxom és kéne hozzá egy ingyenes antivírus

2021. ápr. 8. 07:11
 1/6 anonim ***** válasza:
85%
Ha szükségét érzed, akkor ClamAv (illetőleg ClamTk, ha grafikus felületet is akarsz). De jó tudnod, hogy a Linux nagyságrendekkel biztonságosabb a Windowsnál, elhanyagolható a kockázata annak, hogy valamilyen kártevőt benyelj. Ettől függetlenül én is azért feltettem a ClamAv-t biztos, ami biztos, de igazából enélkül is biztonságos lenne a rendszer.
2021. ápr. 8. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
67%

Linuxra nem igazán kell vírusirtó, mert nem is igazán vannak rá vírusok. Teljesen más a felépítése, egy letöltött fájlt nem lehet "csak úgy" futtatni, és biztonsági résekből is sokkal kevesebb van benne.

Emiatt nem is nagyon kell rá vírusirtó.

2021. ápr. 8. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat
2021. ápr. 8. 08:12
 4/6 anonim ***** válasza:
Inkább mondjuk úgy, hogy a Linuxos vírusirtóval elsősorban nem a Linuxot véded, hanem az olyan Windowsokat, amikkel esetleg fájlokat cserélsz. Család, barátok, munkahelyi gép, attól, hogy te Linuxot használsz még 100-ból 98 ember sajnos nem.
2021. ápr. 8. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Clamavnál ügyelj, hogy gyakori lesz a false pozitív riasztás, mozilla cachekre nagyon jelez a clamtk. Ha parancssorból indítod a clamavot, érdekes módon nem.
2021. ápr. 10. 04:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Comodo is jó lehet, jó ideje az kucorog a háttérben nálam win10-en, és nincs az, ami kb az összes fellelhető ingyenes kiadásnál, hogy a hang elkezd akadozni, amikor ráébred, hogy neki is akkor kéne dolgoznia, amikor nekem... Linuxon nem próbáltam, csak láttam, hogy van. Tény, hogy érdemes megnézegetni, melyik beállítás mit csinál, és igény szerint helyrepakolni a defaultot, de az is inkább pozitívum, hogy egyáltalán lehet az ingyenessel kezdeni valamit ilyen téren, ezzel is lekorlátozva a fölös izgágáskodásait.
2021. ápr. 10. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!