Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Melyek azok az alapveto...

Melyek azok az alapveto programok amik szuksegesek a windows 7-re?

Figyelt kérdés
Leirnatok melyek azok...Nev szerint melyik program mivel passzol ossze???
2010. aug. 20. 23:54
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Hm, gép driverei után legalapabb felhasználói programok?


Egy Office programcsomag mindenképp, vagy MS vagy Openoffice.

Egy utorrent program mindeképp kell,

vírusírtó (vagy megveszed, vagy MSE, ha eredeti a win).

Egy jóféle és egy testraszabható böngésző, vagyis egy Opera 10 és/vagy Firefox.

Aztán kell egy normális töredezettségmentesítő - Auslogics Disk Defrag jött be nálam legjobban -,

egy kisebb, hatékonyabb lejátszó (WMP szép és jó, de előfordul, hogy akad), VLC Media Player vagy KMPlayer.


Ezek szerintem a legalapabb dolgok minden gépre, innen egyéni igény szerint el tudsz indulni.

2010. aug. 21. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
52%

[link]


Meg ez is :)

2010. aug. 21. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Koszi szepen nah es errol mit gondolsz szerinted itt ezek mindenkeppen szuksegesek az osszes??? [link]


Ami azt illeti kicsit megijedtem tole szerintetek/szerinted nem sok???

2010. aug. 21. 00:35
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Az Ace Mega Codec helyett inkább ezt:


[link]

2010. aug. 21. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

A linkhez amit adtál:


AVG Free Edition vagy Avast vagy Avira

(vírusírtó)


Comodo (tűzfal) (Nem biztos, hogy kell. A win7 tűzfala elég jó, ha nem elég nézd meg a vezérlőpulton a "Windows Firewall with Advanced Security" részt.


Total Commander (mindenes)


Opera (böngésző)


Irfanview (képnézegető)


MPlayer (filmnézegető)


WinRAR (tömörítő)


Skype (beszélgetés)


MSN Messenger 7.5, vagy a Live!


utorrent (torrentkliens)


Foxit Reader (pdf reader)

2010. aug. 21. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
MSN Mssenger nem kell, csak a Live, mert csak a legújabb indul el.
2010. aug. 21. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 alfonz64 ***** válasza:
21%

-"Comodo (tűzfal) (Nem biztos, hogy kell. A win7 tűzfala elég jó" de ha nem akarod hogy állandóan a windwos megkérdezi biztos telepíted,megnézed a programot mert nincs a program hitelesítve a windwos rendszerben. A Comodonál meg bepipálod hogy legközelebb már ne kérdezze meg automatikusan fogadja el. Szóval kapcsold ki a windows uac-ot.


-"MSN Mssenger nem kell, csak a Live, mert csak a legújabb indul el." ez nem igaz mert nekem is a 8.5.1 messenger van igaz crackelt verzió így a microsoft azt hiszi a legújabbat használom, torrent oldalon beírod msn és megtalálod.


-Nos mielőtt bárminemű "Codec"-et telepítenél elárulom hogy ezek dll amiket a windwos-ba telepit, nos utána jön a galiba hogy ezek ütközni szokat, ha több programot raksz fel és ezek a windwos codekeket használják,pl felraksz az ace codek pack mellé egy tv-kártyát ami csak a saját formátumába tud felvenni stb. Inkább olyanokat válasz amik saját belső codekel rendelkeznek így a konvertálás se lesz hibás és a lejátszásnál se lesz problémád. Ezeket a code pacokat szerintem messzire kerüld el amik akár 50 cdeket is felpakolhatnak egy kettő még csak csak elmegy amit egy két program felrak de inkább használj pl: lejátszók: kmplayer,mplayer,vlc player,gom player konvertálónak meg MediaCoder-t.

2010. aug. 21. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim válasza:
100%

"de ha nem akarod hogy állandóan a windwos megkérdezi biztos telepíted,megnézed a programot mert nincs a program hitelesítve a windwos rendszerben. A Comodonál meg bepipálod hogy legközelebb már ne kérdezze meg automatikusan fogadja el. Szóval kapcsold ki a windows uac-ot."


A telepítésnek mi köze a tűzfalhoz?

A UAC-t pedig nem kell kikapcsolni, ez már nem vista, hogy állandóan pattog. A telepítésnél pedig nem árt egy figyelmezetés.

Ubuntu alatt is ugyanígy megy, mégse akarja senki a jelszókérést kikapcsolni...


A fentebb említett "Windows Firewall with Advanced Security" résznek pedig nem sok köze van az UAC-hez. Itt a windows tűzfalat lehet részletesebben beállítani.

2010. aug. 21. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 alfonz64 ***** válasza:
20%

-Amúgy ha te nagyon szeretsz kattintatni tessék, én összeszámoltam egy nap alatt kb: 300 katintástól kímélem meg magam. :) Ennyit az UAC-ról ha egyszerűben is lehet akkor minek bonyolítsam az életem, főleg ha ugyanolyan biztonságos.


-Szerintem az Uac és a windwos tűzfal helyett elég a commodo tűzfal, az megkérdezi és meglehet vele jegyeztetni ha valamelyik program csatlakozni vagy telepiteni akarod. A lényeg ha feltelepíted a commodot a windows tűzfalt ki kell kapcsolni, két vírusirtó is felesleges mert akár egymás folyamatait is zavarhatják.


Windows tűzfal kikapcsolása:

startmenű alján lévő keresőbe beírod:Windows tűzfal és baloldal windwos tűzfal be és kikapcsolása


-"Ubuntu alatt is ugyanígy megy, mégse akarja senki a jelszókérést kikapcsolni." Használok ubuntu linuxot is, szerintem az is egy elhibázott stratégia, miért kérdezi meg még egyszer ha már egyszer azt a folyamatot biztonságosnak ítéltem. Hát meglepődnél hány Xp-ről átért felhasználónak mi az első kérdése. Második ott azért máshogy működnek a dolgok, a programok telepítése ha biztonságos tárolókból történik akkor nem kérdez rá, meg ka kijelölök 40 DB telepítést 1X kérdez rá, az összes program frissítésnél 1X kérdez rá ez 40 DB program frissítésnél vin7 40 X kérdez rá + az elindítás. Az program elinditásnál nem kérdez már rá ubuntun, meg ha felcsatoltál egy meghajtott egy programhoz és beírtad a jelszót akkor nyugodtan dolgozhatsz vele. Szóval Ubuntun sokkal kevesebbszer kéri a jelszót, és intelligensebb az uac-nál. Amúgy én is Ubuntu párti vagyok :)


-"A UAC-t pedig nem kell kikapcsolni, ez már nem vista, hogy állandóan pattog. A telepítésnél pedig nem árt egy figyelmeztetés. "

Minek figyelmeztetés ha van vírusirtód, és csak frissíteni akarod egy hivatalos oldalról a programot, vagy adobe auto updetnél is felugrik a kérdés. Elismerem, hogy az UAC nagyon jól jöhet, ha egy program az én beleegyezésem nélkül akar futni, de azt már ne akarja tőlem megkérdezni, hogy valóban akarom-e futtatni azt a programot, amire az imént rákattintottam! Hát hogyne akarnám futtatni, én indítottam el. A comodonál meg bepipálod soha nem kérdezi meg többet. Az uac a legkisebb fokozaton is mindig rákérdez a Kmplayer videó lejátszásánál, incredimail automatikus indításánál stb... és ezt mindig csináljam?

2010. aug. 22. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

"-Amúgy ha te nagyon szeretsz kattintatni tessék, én összeszámoltam egy nap alatt kb: 300 katintástól kímélem meg magam. :) Ennyit az UAC-ról ha egyszerűben is lehet akkor minek bonyolítsam az életem, főleg ha ugyanolyan biztonságos."


300 kattintás?


Én elég sokat használom a windows 7-et, de sokat mondok, ha havonta előjön ennyiszer.

Te állandóan telepítgetsz és a rendszerbeállításokat basztatod?


""Ubuntu alatt is ugyanígy megy, mégse akarja senki a jelszókérést kikapcsolni." Használok ubuntu linuxot is, szerintem az is egy elhibázott stratégia, miért kérdezi meg még egyszer ha már egyszer azt a folyamatot biztonságosnak ítéltem. Hát meglepődnél hány Xp-ről átért felhasználónak mi az első kérdése."


Tényleg az az első kérdés, de a válasz nem az, hogy hogyan kell kikapcsolni, hanem megszoksz vagy megszöksz.


"Az program elinditásnál nem kérdez már rá ubuntun, meg ha felcsatoltál egy meghajtott egy programhoz és beírtad a jelszót akkor nyugodtan dolgozhatsz vele. Szóval Ubuntun sokkal kevesebbszer kéri a jelszót, és intelligensebb az uac-nál. Amúgy én is Ubuntu párti vagyok :)"


Valszeg azért nem kérdez rá ubuntu alatt, mert nem basztat rendszerbeállítást. De rakd fel mondjuk a startupmanager-t és indítsd el...

Ez elsősorban win7-nél és xp-nél is a program készítőjének a sara, mert számtalan olyan program van még ma is, amelyik a beállításait a program files vagy a windows könyvtárba rakja. Ilyenkor jó, hogy pofázik a windows.


"Elismerem, hogy az UAC nagyon jól jöhet, ha egy program az én beleegyezésem nélkül akar futni, de azt már ne akarja tőlem megkérdezni, hogy valóban akarom-e futtatni azt a programot, amire az imént rákattintottam!"


Ne azért pofázik, mert a te beleegyezésed nélkül akar futni, vagy azért, hogy valóban futtatni akarod-e, hanem azért, mert olyat akar csinálni, amihez rendszergazdai jog kell, pl. az említett ini fájl a windows könyvtárban stb.


"Hát hogyne akarnám futtatni, én indítottam el."


Ja, te indítottad el, de alapból win7 és már vista alatt a felhasználónak már nincs teljes rendszergazdai joga, mint xp alatt...

2010. aug. 22. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!