Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Ez komoly, hogy az oltás...

Ez komoly, hogy az oltás regisztráció lekérdezésnél csak így lehet beírni a születési dátumot?

Figyelt kérdés
Meg akartam nézni regisztrálás után, hogy már fenn vagyok -e a regisztráltak adatbázisában? A tb számot, és a születési időt kell beírni/beállítani. Azt tapasztaltam, hogy közvetlenül nem lehet beírni, hanem havonkénti lapozással kell beállítani az évet, hónapot meg autána a napot. Én mobilról csináltam, szg-en is így van? Nem lehetett volna egyszerűbben megoldani? Mert mondjuk aki 40 éves, annak kb 480-at kell kattintani visszafelé. Vagy direkt csinálták így, hogy ne kérdezzék le sokszor, hogy fenn vannak-e az adatbázisban?

2021. ápr. 15. 05:39
 1/9 A kérdező kommentje:
2021. ápr. 15. 05:45
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Rákattintasz az az évre az ujjaddal, és ki tudod azt is választani.


De ha nem így lenne, milyen jó kis elfoglaltság a mámiknak a karanténban. :)

2021. ápr. 15. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Megnyomod az évet ember....
2021. ápr. 15. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Azért van így, hogy kevesebbet kelljen validálni a user inputot. Magyarul olcsóbb lefejleszteni.
2021. ápr. 15. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Hallod életedben először használsz internetet/számítógépet? Nagyon sok helyen ilyen a naptár, előttem már leírták, hogy hogy működik. De ebben semmi újdonság/különleges nincs.
2021. ápr. 15. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Gépen en siman bepotyogtem
2021. ápr. 15. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Kérdező ahogy olvassa a válaszokat:


[link]

2021. ápr. 15. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

A kérdező által sérelmezett beviteli mező így szerepel az oldal kódjában:

<input type="date" id="dt" name="dt" required="" min="1900-01-01" max="2020-12-31" placeholder="éééé.hh.nn">


Ez egy szimpla, a weboldalak alapjaként szolgáló HTML5-szabvány szerinti, dátum bevitelére használt, "date" típusú beviteli mező:

[link]

ez a fajta mező minden weboldalon így (akár be is lehet billentyűzeten pötyögni a dátumot) működik - már amelyik böngésző támogatja azt (a de a modern - 2013-2014 utáni - böngészők igen: [link] ).


Tényleg jó írják az előző hozzászólók: semmi újdonság nincs ebben (én is 40 év körüli vagyok, nekem sem okozott gondot a használata).

2021. ápr. 15. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Ameddig ezt kiírtad, már le is tudtad volna kérdezni.
2021. ápr. 16. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!