Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Wordben hogy lehet egy bekezdé...

Wordben hogy lehet egy bekezdésen belül, különböző elhelyezéseket alkalmazni? Magyarul az egyik mondat jobbra, a következő(az utána következő) mondat már balra igazított legyen?

Figyelt kérdés

Első mondat Második mondat


És az a cél, hogy az első mondat a jobb oldalon legyen, a második mondat a bal oldalon legyen, de ez a két mondat egy bekezdésben van, és emiatt nem tudom megcsinálni.



ápr. 29. 16:45
 1/7 anonim ***** válasza:
78%
Esetleg táblázattal, persze keret nélkül.
ápr. 29. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Egy bekezdésen belül az igazítás csak egyfajta lehet.


Amit esetleg tehetsz ugyanazért a vizuális hatásért, hogy minden mondat külön bekezdés, viszont a sor és térközöket teljesen leveszed, és csak azokhoz a mondatokhoz adsz hozzá térközt utána, ahol valóban új bekezdést szeretnél.


Valahogy így:

[link]

ápr. 29. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 CspCsj ***** válasza:

Ha a mondatok egy sorban elférnek, akkor beszúrsz egy tabulátort a két mondat közé, ami jobbra rendezett és a jobb margóig tart.

[link]


Több soros mondatoknál már csak szövegdobozokkal vagy táblázat celláival lehet, mivel sima bekezdésben összekeverednének a mondatok.

ápr. 29. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 CspCsj ***** válasza:

Közben még egy trükk jutott eszembe több soros mondatokhoz:

Kijelölöd a mondatokat >> Elrendezés menürész >> Hasábok >> 2 hasáb >> odaklikkelsz a mondatok közé >> Elrendezés rész >> Töréspontok >> Hasábtörés >> ezután a mondatok egymás mellett lesznek és eltérő igazítás lehetséges, mivel külön bekezdésben vannak.

ápr. 29. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek. Én space-el oldottam meg, végülis, működött, de a tabulátoros megoldás is jó lehet, ki fogom próbálni. a külön bekezdéses mondatok sajnos nem jók, mert egy sorban vannak azon mondatok, melyeknek az egyik fele jobbra, másik fele balra kell, hogy rendeződjön, és nem egymás alatt. Köszi mégegyszer.
ápr. 29. 20:43
 6/7 anonim ***** válasza:
Ezt a space-dolgot felejtsd el, nagyon amatőr, sajnos sokan csinálják még a weben is. Én javasoltam a táblázatot, de a jobbra igazított tabulátor valóban sokkal jobb ötlet.
ápr. 29. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Rendben, akkor holnap megpróbálom majd tabokkal megcsinálni.
ápr. 29. 21:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!