Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Milyen Operációs rendszert...

Milyen Operációs rendszert használsz? És miért pont azt?

Figyelt kérdés
2010. aug. 21. 17:04
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%

Ubuntu 10.04-et használok. Az ok amiért elkezdtem használni, az az volt, hogy egyszer valamiért letöltöttem egy live CD-t, aztán bebootoltam és megtetszett, kíváncsivá tett. Pár nappal rá egy rendszerkarbantartás során összeomlott a gépem és újra kellett telepíteni, de mivel nem volt épp itthon windows, ezért felraktam az Ubuntut. Azóta borzasztóanm megtetszett és a világért se tenném vissza a windowst. fenn van az is a gépemen, utóljára vagy egy hónapja léptem be. Ha veszed a fáradtságot a tanuláshoz, akkor sokkal több mindent megtanulhatsz linux alatt, és ami mégjobb, az az, hogy elfüggetlenít a windowsos gondolkodástól. Olyan, mintha egy másik bolygóra mennél. Alapból nagyon fapados, de ha tudod, hogy mit kell feltenni, hogy kell beállítani, megtanulod kezelni, akkor szinte bármit megtehetsz vele. Az oprendszer olyan mint egy legó, teljes mértékben te rakod össze a windowsal ellentétben. Például az alaprendszer így néz ki:


[link]


Az enyém pedig így:


[link]


Amint a különbség alapján te is láthatod, teljes mértékben testreszabható, csak tanulni és tanulni kell. Nagyon elégedett vagyok vele és sokkal többre tartom a windows-nál

2010. aug. 22. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
Ah de jó néz ki,grat :D Én ha fel is bírom rakni,nem tudok tovább lépni.. Egyáltalán nem értek hozzá.Telepíteni se tudok rajta,nem tudom hogy kell :) 1x fent volt de kb 1 óra múlva lent is :D
2010. aug. 22. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:
00:46-a válasz nagyon tartalmas,és kielégítő :) Köszönöm !
2010. aug. 22. 13:25
 14/19 anonim ***** válasza:
100%

Ha ezt a kinézetet szeretnénk elérni, akkor nagyjából a következőt kell csinálni:


1. telepíted az alaprendszert (amit te is feltettél)


2. Nem árt engedélyezni a video meghajtó eszközt, amit magától fel fog kínálni. Ott a legújabb drivert kiválasztod, utána meg újraindítod a rendszert.


3. Most kell a cairo-dock-ot telepíteni. Ez az a szép 3 dimenziós tálca, amit nálam láttál alul. Két féleképp tudod telepíteni. Amitalán barátságosabbnak tűnik új felhasználók számára az Alkalmazás-->Ubuntu Szoftverközpont és ott beírod a keresőbe hogy cairo és kidob egy olyat, hogy GLX-Dock. Na ott katt a telepítésre. Magától csatlakozik a netre, megkeresi, letölti és telepítí. a másik módszer, ami szerintem jobb, mert azzal akár egyszerre 30 programot is telepíthetsz az Alkalmazások-->Kellékek-->Terminál és oda be kell pötyögni, hogy sudo apt-get install cairo-dock


4.Miután végzett a telepítéssel fájdalmas búcsút veszünk a meglehetősen otromba alsó paneltől: Jobb click--> Panel törlése. Utána Alt+F2 és beírod, hogy: cairo-dock -o -c aztán Enter.


5. Be kell rakni az inditópultba, hogy minden indításkor betöltse: Rendszer-->Beállítások-->Indítópult-->Hozzáadás és ott csak annyit kell beírni a parancshoz, hogy: cairo-dock -o -c


6. Átlátszóvá kell tenni a felső panelt. Jobb click a felső panelen-->Tulajdonságok-->Háttér és ott katt a homogén színre.


7. Az ablakok kereteit is tegyük átlátszóvá. Le kell tölteni az emerald-ot, amit vagy az Alkalmazások-->Szoftverközpont on keresztül teszünk meg, vagy nyitunk terminált és sudo apt-get install emerald. A compiz fusion ikon-t is le kell tölteni, amit így ha beírsz a szoftverközpontba magyarul, akkor megtalálja. Egy kék ikon.


8. Ki kell választanunk, hogy hogyan nézzenek ki az ablakok: [link] az enyém az ez: [link] content/show.php/PlexiGlass?content=123544 Mentsd le azt amelyik megtetszett.


9. Alkalmazások-->Rendszereszközök-->Compiz fusio ikon és akkor megjelenik egy kis méretű ikon a felső paneleden a kis ikonra egy jobb click es ott az Emerald theme manager. Ott import és beimportálod azt, amit letöltöttél, kiválasztod és leokézod. Utána megint jobb click a kis ikonon aztán Select Window Decorator-->Emerald. Mostmár átlátszó.


Már csak az asztali kisalkalmazások kellenek.


10. Le kell tölteni a screenlets csomagot. Ugye vagy a szoftverközpontból tezzsük ezt vagy a terminálból (sudo apt-get install screenlets). Megnyitjuk: Alkalmazások-->Kellékek-->Screenlets. Itt előszőr azt javaslom, hogy az options-ban szedjük le a keep above-ról a pipát(felül tartás) aztán kezdjük őket kirakosgatni szépen sorban. Nálam kinn van a Clear Weather, Places, Play Now, Search és az Output


És kész is van nagyjából. Ebben mondjuk még nincs benne az az oldalsó rendszerfigyelő, de azt kicsit bonyolult lenne leírni.


Szerintem neked azért nem sikerült telepítened linux alatt, mert windows-so programot szerettél volna futtatni. Nos ez elvben lehetséges, de külön program kell hozzá és még én sem tudom igazán eredményesen használni, legfeljebb csak egyszerűbb programokon. Érdemes helyette eleve linuxos programokat telepíteni. Amit legelőszőr rakj fel a szoftverközpontból az a korlátozott extrák nevű csomag(divx xvid flash, java mp3 s.t.b. tartalmazza)


Tűzfal=Firestarter


Winamp=Rhythmbox, Banshee, Audacious (én az elsőt használom)


CD-írás=Brasero vagy K3b (van olyan is, hogy nero linux, de szerintem a K3b a legkomolyabb)


MSN=aMSN, Emesene, Kopete, Empathy és még millió másik, de akár a windowsosat is tudod használni emulátorral


Képszerkesztő= GIMP


Torrent= Deluge


Képnézegető=gThumb, f-spot(alap) Eye of Gnome(alap)


Videónézéshez én pedíg mplayert szoktam használni, vagy VLC-t

2010. aug. 22. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:
Felpontoztalak,nagyon hasznos a válasz,és részletes :) Köszönöm !
2010. aug. 22. 16:07
 16/19 anonim ***** válasza:
Gentoo linuxot, mert szervertol desktopig mindehol ki jol jon a rugalmassaga.
2010. aug. 22. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

16:07


Köszönöm szépen! :)

2010. aug. 22. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Windows XP-t, mert ez volt mindig és már megszoktam.
2010. aug. 26. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
xp
2010. aug. 27. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!