Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogyan írhatok angol stílusú...

Hogyan írhatok angol stílusú idézőjelet Wordben?

Figyelt kérdés

Tehát amit az angol nyelvű regényekben a párbeszédeknél látni például. Az idézőjel fent kezdődik és fent is végződik, ellentétben a magyar írásmóddal, ahol lent kezdődik és fent végződik.

Hogyan írhatok angol stílusú idézőjelet a Wordben?



2021. ápr. 19. 12:25
 1/8 anonim ***** válasza:
63%
Beírsz egy szót idézőjelbe, a végére kettőt teszel aztán közéírod amit akarsz, az előtte levő szót az alsó idézőjellel együtt törlöd.
2021. ápr. 19. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
50%

shift 2.


Elejére és végére is.

2021. ápr. 19. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Első: nem volna rossz ötlet, csak ugye az egyik idézőjel rossz felé fog nézni, mert a Wordben lévő idézőjelek nem egyenesek (nem ilyenek, mint itt: ") hanem két irányba hajlanak, attól függően, hogy elöl vagy hátul állnak.


Második: igen, ez működik a neten "proba". De a Wordben nem ilyen idézőjelek vannak, hanem magyar stílusú, ahol az első jel lent van, nem pedig fent.


Legrosszabb esetben kimásolok innen idézőjelet és beillesztem ott.

2021. ápr. 19. 13:16
 4/8 anonim ***** válasza:
50%
3: ezt nem értem.... Kapcsold ki az autocorrect-et, ha esetleg ez a probléma....
2021. ápr. 19. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Akkor meg Beszúrás - Szimbólumok ér rögtön ott lesz az elején.
2021. ápr. 19. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
*és
2021. ápr. 19. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Oké, a Beszúrás az jó, úgy megfelelő idézőjel lesz nekem, köszönöm.
2021. ápr. 19. 13:50
 8/8 A kérdező kommentje:

„hajlik az idézőjel, nem egyenes; lent és fent van”


Tessék, ha valaki nem értette volna, beillesztettem ide a Wordből az idézőjeleket.


Világosan látszik, hogy az első lent van, a második pedig fent. Az is megfigyelhető, hogy nem egyenesek, hanem elhajlanak.


Mindenesetre már megvan a megoldás, köszönöm.

2021. ápr. 19. 14:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!