Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Win 10 Home-al vásárolt...

Win 10 Home-al vásárolt laptopon a microsoft office csomaghoz hol van a licensz kulcs?

Figyelt kérdés

A windows aktiválva, a frissítésekkel együtt aktiválódott gyári kulccsal, azt írja. elindítottam a word-öt, majd kiírta, hogy aktiválnom kell, viszont fogalmam sincs, hogy hol van hozzá a termékkulcs.


Vanegy crackelt office csomagom, azt fel tudnám telepíteni. akkor kettő lesz belőle, vagy csak aktiválódik?


2021. ápr. 30. 12:47
 1/9 P.O.C. ***** válasza:
86%
Sehol. Csak kapató (demo) verzió adnak. A teljes verziót nem szokták adni előtelepített géphez, ahol mégis, az árán is keményen meglátszik.
2021. ápr. 30. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
értem. tehát ha én a crackeltet telepítem, akkor az felülír mindent? nem szeretném, ha kettő lenne az office-ból, csak 1db, az én crackeltem, az ncore-ról
2021. ápr. 30. 12:59
 3/9 P.O.C. ***** válasza:
64%

Ez nem az a fórum ahol Warez kérdéseket lehet feltenni. De én a helyedbe eltávolítanám az előtelepített verziót.


Amúgy lehet venni kulcsot is, 3-4 ezer körül. Hardverapro, aliexpres stb. Ugyan az se legális, de legalább megkíméled a géped az illegális aktivátorok mellé csatolt kis meglepetésektől.

2021. ápr. 30. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

"majd kiírta, hogy aktiválnom kell, viszont fogalmam sincs, hogy hol van hozzá a termékkulcs."

A Microsft Office egy külön termék. Bár a Windows 10-hez próbaverziós termékként adják,

[link]

de teljes használatához meg kell venned és aktiválnod:

[link]


Ha közoktatásban dolgozó tanár/diák vagy, akkor "ingyen" (az adófizetők pénzén) hozzájuthatsz:

[link]


"Ingyen" (az adataidért cserébe) mind a Microsoftnak:

[link]

mind a Google-nak:

[link]

van online irodai alkalmazása.


Teljesen ingyen van nyílt forrású, multiplatform alternatíva:

[link]

kompatibilis a Microsoft termékével, mint az ugyancsak ingyenes WPS Office is:

[link]

2021. ápr. 30. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Robivosi ***** válasza:
71%
Ha ugyanaz a verzió, akkor felülírja, de jobb ha előtte a demót eltávolítod, és utána telepíted fel a másikat. Akkor biztos nem lesz probléma.
2021. ápr. 30. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
85%

Azért kíváncsi lennék, hogy #1-et miért pontozták le, illetve hogy aki szerint hamis az álíltása, azok szerint mi a helyes válasz?

Persze, gondolom, pár féltudású zsigerből nyomja az X-et, olyanok, akik életükben nem vettek notebookot leális oprendszerrel.

A helyzet pedig tényleg az, hogy a noetbookok döntő többségére "gyárilag" telepített Office az Office 365 aktiválatlan (próbaverziós) példánya, amihez ha használni akarod, elő kell fizetned.


"Amúgy lehet venni kulcsot is, 3-4 ezer körül. Hardverapro, aliexpres stb. Ugyan az se legális, de legalább megkíméled a géped az illegális aktivátorok mellé csatolt kis meglepetésektől."

De, az EU-ban ez legális.


Ha tanuló vagy, akkor lehetőséged van a tanulmányaid idejére Office 365 előfizetést szerezni.

Egyébként meg ideje lenne ráébredni, hogy nem csak a Microsoft termékei léteznek, ráadásul a többi sem csak valamilyen B-kategóriás termék, hanem nagyon is versenyképes alternatíva. LibreOffice, WPS Office, OnlyOffice, Softmaker FreeOffice. Ingyenesek, tehát nem kell illegálisan, ki tudja, milyen kártevőt tartalmazó szoftvereket telepítened. Ezek legálisak, ingyenesek, és tiszták.

2021. ápr. 30. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 P.O.C. ***** válasza:

#6: Hát nem tudom, legyen neked igazad.

Viszont akkor az alábbi cikket nem tudom hova tenni, hiszen Németország is EU tag: [link]

2021. ápr. 30. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
#6, #7: Ahogy a #7-es által linkelt cikk is írja, a lényeg hogy licenszet vegyél a hozzá tartozó kulccsal, ne csak egy számsort. Mivel a kulcs önmagában nem elég ahhoz, hogy legális legyen.
2021. ápr. 30. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Libreoffice
2021. ápr. 30. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!