Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Miért laggol a játék stream...

Miért laggol a játék stream közben? (Streamlabs OBS - OBS Classic)

Figyelt kérdés
A gépem fontosabb részei: Ryzen 3 2200g proci, 8gb ram 2666mhz, Asus GTX 1050Ti. Telefonomat szoktam rákötni a gépre és azzal játszani, de akkor is minden akad, vagyis ugrálnak a playerek, pedig a pingem nem megy 50 fölé. 150mb-os letöltésem és 100-as feltöltésem van. Sem az OBS Classic-al, sem a Streamlabs-al nem tudok úgy streamelni, hogy ne laggoljon közben a játék. Jelen esetben a csgo-t próbálom, de 720p-s stream közben is 100fps-m van. Felvételnél is ugyan ez a probléma áll fenn. Felvétel és stream nélkül 200-300 fps-em is van. Egy barátomnak i7 4790-es procija, 16gb ram és egy ugyan olyan kártyája van mint nekem. Neki nem akad a játék miközben streamel 936p-ben. Valaki tudna segíteni, hogy miért lehet ez? Elnézést ha kicsit összeszedetlenül fogalmaztam!

2021. máj. 5. 20:44
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
ramot mennyire használja közbe?
2021. máj. 5. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
A processzor miatt, a barátodnak +4 szállal több van, és erősebb a processzora.
2021. máj. 5. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Szar kodeket választottál?


Használj NVENC -t, azt a VGA-n külön chipek kezelik és se GPU-t se CPU-t nem zabál. [link]

2021. máj. 5. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszokat! #1 A procim 40%-on megy és 120-150fps-em van a játékban. A ramot 60-80%-ban használja. #2 tudom hogy neki jobb a procija, de szeretnék én is jó minőségben streamelni és kíváncsi vagyok, hogy mennyit bír a gépem :) #3 a kodek az nvidia nvench h.264 (new)-n volt
2021. máj. 5. 21:26
 5/15 A kérdező kommentje:
Kiléptem minden felesleges programból, stream alatt úgysem szokott menni max a ts. A brave rengeteg ramot eszik, amint kinyomtam egyből +20-30 fps. Még egy kérdés. Obs classic vagy streamlabs? Úgy veszem észre, hogy a sima obs-el jobban, akadás nélkül fut a játék, míg streamlabs-nél szét akad minden.
2021. máj. 5. 21:40
 6/15 anonim ***** válasza:

Ja a ryzenek sajnos ilyenek, intellel stabilabb lenne


1. Eredeti a windowsod?


2. Gyarto oldaláról szedted le a drivert es nem a virusos iobit driver boosterrel?


3. Sorold fel a programokat amiket hasznalsz


5. Küldj privit

2021. máj. 6. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Nem a konkrét ryzen hibája, hanem nekem gyenge az összeállításom. Egy jobb ryzen procival sokkal jobb lenne.. Igen eredeti windowsom van, gyártó oldaláról van a driver. a programok nem fontosak, pár kép és videó szerkesztő program, discord stb...
2021. máj. 7. 06:08
 8/15 anonim ***** válasza:
#7 Eredetiek azok a programok ?
2021. máj. 7. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
steam, discord miért ne lenne eredeti? :DD de igen, mind az! egyébként is, nem hinném hogy befolyásolná egy crackelt program az obs és a játék működését. :)
2021. máj. 7. 10:05
 10/15 A kérdező kommentje:
javítsatok ki ha tévedek!
2021. máj. 7. 10:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!