Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Milyen CAD-CAM szoftvert...

Milyen CAD-CAM szoftvert használtok?

Figyelt kérdés

Főleg a CAM szoftverek terén lennék kíváncsi a véleményetekre. CAD-ból már párat használtam, CAM téren viszont nincs viszonyítási alapom. Edgecam-et használok, de valahogy nem áll a kezemre, kicsit nehézkesnek érzem, kicsit fapadosnak. Most azt nem tudom eldönteni, hogy oktatás/képesség hiánya miatt érzem ezt, vagy tényleg vannak lényegesen jobb szoftverek. Az ügyféltámogatásra egy rossz szavam sincsen. 3-4 tengelyes marásról van szó.


Számomra ezek voltak negatívumok:

-nem integrált környezet

-kefés features

-gyenge grafikus felhasználói felület/élmény

-kevés beállítási lehetőség

-úgy érzem nem felhasználóbarát



2021. máj. 6. 16:50
 1/5 anonim válasza:
12%
Hát mittom én nem vagyok techguru (▀̿Ĺ̯▀̿ ̿)
2021. máj. 6. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Az Edgecam egy jó program, gyorsan tanulható és nagyon jó a magyar forgalmazó támogatása, de valóban kicsit már "fapados". Ismerek olyan embert aki mindent is meg tud csinálni benne, tehát a képesség megvan a szoftverben, és fejlesztik is folyamatosan, de pl teljesítmény és felhasználói élmény szempontjából vannak lényegesen jobb szoftverek. Nagyon nem mindegy az sem hogy mire használod a szoftvert, mert bár nagyrészt univerzálisak a CAM szoftverek, vannak területek amire egy-egy szoftver jobban ki van élezve (pl svájci esztergák programozása vagy formaszerszám gyártás stb.) Használtam több szoftvert, a saját tapasztalatom az hogy az integrált CAD-CAM szoftverekkel lehet a leg hatékonyabban dolgozni. Használtam pl a Fusion 360-at aminél nagyon jó a UI, 3 tengelyig jól használható és egy olcsó szoftver de kevés a paraméterezési lehetőség. Jelenleg a TopSolidot dolgozom hosszabb ideje. Ez egy jól használható rendszer erős modellező résszel,sok marási ciklussal és nagyon erős szimulációs modullal. itt annyi a paraméterezési lehetőség hogy
2021. máj. 7. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
egy kezdő felhasználó könnyen elveszik benne, tehát nehéz tanulni a szoftvert. Ezen kívül hátránya még hogy nagyon instabil, gyakran kifagy, de ezt leszámítva a legjobb amivel dolgoztam.
2021. máj. 7. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Inventor, Edgecam
2021. máj. 8. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Én csak hobbi szinten a freecad 3d-t használom, elég sok kiegészítő van hozzá mindenféle tervezésre, akár napelemes rendszerhez is, fűtéshez , világításhoz és paraméterek külön táblázatban is hozzárendelhetők méretekhez stb.. akár, itt egy link, ami szerintem a rád vonatkozó rész:


[link]

2021. máj. 25. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!