Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » A CCleaner valóban annyira...

A CCleaner valóban annyira hasztalan, parasztvakító alkalmazás lenne, mint amilyennek az ismerőseim beállítják?

Figyelt kérdés

Ismerőseim többször is szidták ezt az alkalmazást, előhoztak olyanokat, hogy messzemenőleg több gondot okoz(hat) a rendszeren, mint hasznot; hogy hülyeségbe hajszolja bele az embert, parasztvakítás, meg hogy arra jó, hogy a semmirekellő emberek pár gombnyomástól rendszergazdának képzeljék magukat, de csak a rendszert cseszik el vele.


Sokszor hallottam azt a "szállóigét" a program kapcsán, hogy : "Ami működik, azt nem javítjuk meg".


Úgy rémlik, hogy régebben, talán még az XP-s korszakban, valóban rossz híre volt a programnak... de ez azóta is igaz?


Akkor miért él még mindig az oldal weboldala, meg a készítő vállalat? Vagy az emberi lustaságra, laikusságra ennyire jól rá tudták építeni ezt a dolgot?



2021. máj. 15. 06:02
 1/10 anonim ***** válasza:
42%

Igen, töröld le minél előbb. Énis megszabadultam tőle már évek óta és a gépem olyan mint újkorában

Ezek hasztalan varázsprogramok mint az iobit advanced system care vagy az iobit driver buuszter 83284738

2021. máj. 15. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
36%
Azért él a weboldala hogy lehúzzák azt aki bedől ennek mert van fizetős változata is
2021. máj. 15. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
66%
Az egyik leghasznosabb program a világon. Sokan fikázzák, mert a Microsoft gyűlöletkampányt folytat ellene, ugyanis képes a felhasználókra ráerőszakolt UWP szemét eltávolítására is.
2021. máj. 15. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
58%
#3 Ez nem gyűlöletkampány hanem az igazság, hosszútávon hazavágja a registryt aztán járnak ide az emberek hogy program indításánál mindenféle hibaüzenetet dobál fel. Ocsmány program és amúgy sincs értelme mert a windowsnak van beépített lemez karbantartója
2021. máj. 15. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
53%
#3 böngésző előzményeit meg BÖNGÉSZŐN BELÜL törölheted nem kell hozzá semmilyen varázs program
2021. máj. 15. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Nyilván nem a takarító funkcióját használja az ember, hanem a telepítős meg az autorun részt.
2021. máj. 15. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
45%
Ma mar semmire nem jo
2021. máj. 15. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
45%

Soha sem volt igazán jó semmire, egyedül a registry takarítás ért valamit, minden mást meg lehetett csinálni máshogy, két kattintással.

De ha annyira használni akarja valaki, és odafigyelve, ésszel futtatja le havonta mondjuk 1-2x, akkor nem okoz gondot. De annak, hogy a rendszerrel együtt induljon és folyamatosan fusson feleslegesen, semmi értelme.


A hasonló programok, mint pl. az Advanced System Care, szintén nem jó semmire, az összes funkcióját el lehet érni a program nélkül, kézzel is. Ráadásul maga a program nem tudja, hogy neked szükséged van-e egy adott Windows szolgáltatásra, így simán hajlandó letiltani azt is, amit nem kéne. Utána meg megy a sipákolás, hogy nem működik a nyomtató (naná, mert a program kilőtte a print spooler service-t), elállítódott a gép órája (mert a program kilőtte az NPT service-t), stb.

Sokkal jobb, ha az ember megtanulja, hogy mihez szabad nyúlni és mihez nem, és kézzel optimalizálgatja a rendszert. Autorunra egyébként sokkal jobb a Systinternals csomag autoruns programja, de ott tényleg nagyon kell figyelni, mert simán le tud tiltani az ember fontos rendszerszolgáltatásokat is.

2021. máj. 15. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
57%
Látom itt is megy ez a lepontozósdi bunkóság
2021. máj. 15. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Én hetente futtatom a CCleaner "Heath Check" és a "Rendszerleíró" alkalmazásokat.Semmi problémát nem tapasztaltam.
2021. máj. 16. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!