Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Melyik Linux disztribúciót és...

Melyik Linux disztribúciót és felületet válasszam?

Figyelt kérdés

Pár hete kipróbálgattam a linuxokat, és eléggé bejöttek, előtte nagyon sokat bohóckodtam a windows 10-el, ami teszem hozzá, nem volt olyan rossz, sokszor újra kellett rakni, mert belenyúltam, a lehető legtisztábbra akartam gyalulni, és részben sikerült is. Szóval annyi a lényeg, hogy olyan disztrót keresek, ami nagyon stabil, tényleg szabad, és én is szabadon alakíthatom, akár terminálon keresztül, persze ez igaz mindre. Grafikus felhasználói felület azért legyen persze, mert átlag felhasználásra és tanulásra is kellene egyben, de nekem a grafikus felület éppen annyira kell, hogy faék egyszerű kockák és színek legyenek.


Próbáltam az Ubuntut, de annyira nem jött be, nem tűnik olyan stabilnak, és túlságosan windowsos, a Linux Minttel együtt. A lehető legtöbb szoftvert, kodeket, működéshez szükséges cuccot magamnak szeretnék telepíteni és testre szabni, a grafikus felület pedig nagyon faék legyen.


Jelenleg azt mondom, hogy a Debian kell nekem, de igazából a böngésző menjen rajta, aztán majd kiokoskodom, csak ne legyen tele sok esztétikai beállítással, és csicsával.


A grafikus felületekben tudna valaki segíteni? Tulajdonképpen melyik is a Gnome felület? Amit az Ubuntu használ? De akkor melyik a Unity? Egy felületet is ajánlhattok. Az Arch féle disztrókkal mi a helyzet? Jók lennének, ha a grafikus felület csak szükséges "rossz" vagy ha átlag felhasználásra és tanulásra is kell a gép, akkor felejtsem el őket?



2021. máj. 16. 06:27
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Azt, hogy te mit akarsz, neked kell eldönteni. Én 7 éve használok linuxot. Eleinte ritkábban. Ubuntu, Debian vonal fan voltam. Könnyű kezelni stb.. logikus. De a mostani manjaromat kb 2 éve használom, és soha nem cserélném le. Az arch alapú rendszerek nagyon a szívemhez nőttek. Egyáltalán nem rémisztő, ha ráérzel, és utána nézel a fontos parancsoknak. Jobban kedvelem a Debian vonalnál, de ez mindenkinek egyéni ízlése. Ki kell próbálgatnod. Lehet az egyik nem működik, lehet a másik nagyon-nagyon jó. Ez a jó a linuxokban, modulárisak. Minden disztró más, más kerneleket futtatnak, más a hardverfelismerése is. Senki ne mondja, hogy ami minten megy, az ubuntun is. Nem egyszer futottam bele ugyanazon kernellel, ubuntuba, ami kezelt egy hardvert, amit a mint nem. Próbálgasd, majd csak jó lesz valamelyik.
2021. máj. 17. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 Tom Benko ***** válasza:
Én Archot ajánlanék, Debiant vagy Gentoot, hozzá xmonad felülettel. De ha nagyon akarod érteni a rendszer belsejét, akkor Linux From Scratch.
2021. máj. 19. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Erre nincs tuti válasz. Próbálj ki egy tucatot és amelyik neked bejön, azt...
2021. máj. 26. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!