Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » A Chrome bezáródott 100+...

A Chrome bezáródott 100+ lappal, az előzmények nincsenek meg. Előhozhatóak valahogy?

Figyelt kérdés

"A Chrome nem záródott be megfelelően, Visszaállítja a lapokat?"

Megnyomtam a visszaállítást, de nem történt semmi.

Számítógép.

A jobb felső három pöttynél, az előzményeknél a "Mostanában bezárt"-nál nincs semmi.

Sok lap már napok óta meg volt nyitva; úgy van beállítva, hogy reggel, amikor bekapcsolom a gépet és megnyitom a Chrome-ot, azok újra megnyíljanak, maguktól. Azok egyáltalán ott vannak a mai előzményekben (a ctrl + h-nál), vagy annál a napnál vannak, amikor az utolsó bezárásuk óta elősör megnyitottam őket?

Ami a mai lapokat illeti... Nagyon sok meg volt nyitva, talán 150-nél is több. Folyamatosan dolgoztam velük, (ahogy megcsináltam a teendőket, bezártam, ami nem kellett,) viszont közben újakat is megnyitottam, ezért a mai előzményekben mér talán 1000+ oldal van.

Tehát ott sem sorrendben vannak az imént megnyitottak, így azt sem lehet, hogy mondjuk az utolsó 170-et kijelölöm, és megnyitom.

Nagyon fontosak lennének...

A MyActivity-ben, a Google-fiókban, vagy bárhol máshol van olyan, ahol megvannak a 'nemrég bezárt lapok'?

Nagyon-nagyon köszönöm a segítséget!



2021. máj. 18. 14:57
 1/10 anonim ***** válasza:
95%
Nyomogass "ctrl+shift+t"-t.
2021. máj. 18. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Sajnos úgy sem megy.

Miután megnyomtam a visszaállítást, nem állította vissza.

Utána megnéztem az előzményeket (chrome://history/), a MyActivity-t... Pl. az előzményeket bezártam, aztán jöttem a Gyakorira. Ha crtl+shift+t-t nyomok, akkor akárhányszor nyomom is meg, a legrégebbi, ami visszanyílik, az a bizonyos előzmények.

2021. máj. 18. 15:10
 3/10 anonim ***** válasza:
53%

100+ lap???


Az meg mi a fenének? Annyi oldal nincs is a neten bazki... :-)


Vagy külön nyilvántartó programot futtatsz, hogy pl a 83-dik fülön mi van megnyitva? :-)

2021. máj. 18. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
88%
Kezdj el könyvjelzőzni. Nem hiszem, hogy egyszerre 100+ lapot olvasgatnál.
2021. máj. 18. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
91%

Nincs rá lehetőség, csak legfeljebb arra, hogy az előzményekből kibogarászd, hogy mik kellenek, és mik nem.

De legyen ez egy tanulságos eset arra nézve, hogy nem szabad egy böngésző stabilitására alapozni. Sőt. Akármilyen szoftverről van szó, ami csak a memóriában tárolódik, az bármikor megsemmisítődhet.

Nem az én dolgom, hogy ki hogyan használja a gépét, de talán nem a legpraktikusabb dolog több száz böngészőfület megnyitni, illetőleg megnyitott fülekkel számontartani a munkádat. Már csak azért sem, mert ez tök feleslegesen foglal jókora mennyiségű erőforrásokat.

2021. máj. 20. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
65%

Nagyon kiváncsi lennék hogy mivéle munkát lehet végezni 100 lapon. ha nincs vagy 3 monitorra kiterjesztve, akkor látni sem lehet a fülön hogy mi van rajta. (Bár szerintem 3 monitoron se nagyon).


Hasonló munka ami eszembe jut az a Tehervagonok telekiabálása.

2021. máj. 29. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
95%

#6: Semmilyet. Több munkatársam is ugyanezt csinálja, és csak akadályozza őket a rengeteg megnyitott lapfül.


Konkrét, megtörtént beszélgetés:

- Én: Miért használsz ennyi lapot nyitva? Úgysem tudsz ennyit elolvasni egyszerre...

- Munkatárs: Nem zárom be, mert még kell!

- Én: Oké, de akkor könyvjelzőzd el őket

- Munkatárs: Nem érek rá (majd közben még mindig azon szenved, hogy megkeresse a megfelelő lapfület)


Plusz azon van kiakadva, hogy milyen lassú a gépe... Na vajon miért?

2021. máj. 29. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
70%
Attól, hogy 47-szer kiemeled a kérdést, a bezárt böngészőlapjaid még nem fognak visszajönni.
2021. máj. 29. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
CTRL+H-val sem látod őket? Egyébként én is csatlakoznék ehhez az értetlenkedő csoporthoz, mivel én sem értem mire kell ennyi lap
2021. máj. 30. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
93%

Ezzel a "módszerrel" több probléma is van.

Mondjuk az erőforráspazarlás. Azzal, hogy megnyitsz egy weboldalt, a memóriából és a processzorból csípsz el egy - bizonyos esetekben akár jelentős mértékű - részt. Ha csak 10 MB-ot számolnánk egy oldalra, az 100 oldalnál már 1 GB körüli érték. A valóság pedig az, hogy inkább 100 MB-ot, vagy még többet képes elfoglalni egy-egy oldal és nem 10-et. Gyakorlatilag elfogy a memória csak attól, hogy te egy halom fület megnyitsz. Vagy elkezdi a rendszer a lapozófájlba kiszervezni a nem használt lapok tartalmait, amivel ugyan felszabadít jókora memóriát, de jelentős lassulást fogsz érezni, ha ezen lapokra kattintasz.

Használhatóság szempontjából sem a legjobb megoldás. Ennyi lapot nem lehet áttekinteni. 10-nél még rendben van. 15-20 már necces. 100 meg kezelhetetlen. Nekem is volt ilyen munkatársam, aki erre a "módszerre" esküdött, és mindig perceket vett el az, hogy a megfelelő lapot megtalálja. Ha neki kellett valamiben segíteni, már elére tudtam, hogy +5 percet minimum rá kell számolnom, mert átlagosan ennyi ment el, mire megtalálta, amit mutatni akart.

Stabilitás szempontjából sem nyerő megoldás. A böngészők nem tartoznak a legstabilabb szoftverek közé. Már csak ezért is érdemesebb inkább kitenni könyvjelzőbe, vagy ha ez túlságosan sci-fi technológia, akkor egy nyamvadt Jegyzettömbbe. Az azért magától ritkán omlik össze. Ja, hogy ez több idő, mert nem 0,8 másodperc, hanem 3? Igen. De összességében nem vesztettél volna annyi időt, mint amennyit egy böngésző-összeomlás után tököltél azzal, hogy előbogarászd a felkeresett oldalakat, nem is beszélve az ezen kérdésbe fektetett időről.

Végül pedig egy nem technikai jellegű megjegyzés: ha neked 100 oldalt kell aktívan tartanod egyszerre, az nem technikai, hanem szervezési hiba. Nincs olyan feladat, amihez egyszerre 100 oldalról kell információt gyűjteni. 3-4, esetleg nagyon maximum 10, de akkor már tényleg összetett a feladat, amihez temérdek különböző információt kell begyűjteni. Szóval itt egyszerűen arról van szó, hogy te kvázi notesznek használod a böngészőfüleket, azzal "jegyezteted meg", hogy miket akarsz még megnézni. De miért kell előre megnyitni a teljes munkanap tervezett tartalmát? Miért nem lehet feladatról feladatra haladni? Nyilván tudod, hogy mit szeretnél csinálni, hiszen nem vaktában nyitod meg a lapokat.

2021. máj. 30. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!