Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Attól még hogy a linux rendsze...

Attól még hogy a linux rendszer a C meghajtón van tudok a D-re is programokat telepíteni?

Figyelt kérdés
Windowson tudtam viszont linuxon nem tudom hogy kell.

2021. máj. 27. 14:19
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

A Linux biztos, hogy nincs a C: meghajtón. Szerintem te a /-re gondolsz.

Linux alatt minden programnak és a hozzá kapcsolódó fájloknak megvan a maga helye. Nem lehetetlen ugyan máshova pakolni a dolgokat, de nem kezdőknek való feladat, és úgy általában nem szerencséd ilyesmit csinálni.

2021. máj. 27. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Akkor tisztázzuk, hogy mit értesz Linux alatt C meghajtón? (Csak mert ilyen ott nincs.)
2021. máj. 27. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
A gépben egy SSD és egy HDD van. Az SSD-n partícionálva van egy Manjaro Linux és egy Windows 10. Az SSD-t neveztem C-nek. Nem régóta használok Linuxot ezért neveztem így mostmár tudom hogy tévesen.
2021. máj. 27. 14:37
 4/9 anonim ***** válasza:

Ezt is te írtad ki?

https://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__hardverek__..

Másnap már variálni akarsz a telepítési hellyel? Inkább ne. :)

2021. máj. 27. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Kezdjük ott, hogy a Windows C-je és a Linux root-ja alapból más partíció séma is. Meg amúgy az SSD-n nem csak a Windows C-je fér el. Tudsz több partíciót is csinálni... Szóval mi a kérdés???
2021. máj. 27. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

#5


Nyilván más partíción van a Windows és a Linux. Feltételezem a probléma az, hogy kicsi az SSD, és el fog fognyi a hely.

A partícióméretekkel lehet játszogatni, de az igazi megoldás az, hogy megfelelően nagy SSD-re kell telepíteni a rendszereket.

2021. máj. 27. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

#4

Igen én írtam ki az a kérdést is. xd


#6

Igen pontosan így van.

2021. máj. 27. 15:29
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha a C: re telepítetted a Linuxot akkor azon már nincs Windows.. ;-P


Windows alatt NTFS van amiről nem bootol a linux, de írni olvasni tudja.

Linux alatt ext4fs van, arról bootol, de ezt a windows nem olvassa (legfeljebb segédprogikkal nyögvenyelősen)

2021. máj. 27. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Én azt mondom, hogy amíg nincsenek belakva a rendszerek, addig gondold újra a partíció-kiosztást, és telepítsd újra őket.

Esetleg azt is csinálhatod, hogy valamelyik rendszer partícióját csökkented, a másikat növeled, és majd a későbiekkben pontosabban látni fogod, melyiknek mekkora hely kell.

2021. máj. 27. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!