Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Valaki elmagyarázná nekem?

Valaki elmagyarázná nekem?

Figyelt kérdés
Hali! Érdekelne hogy hogyan működik ez a Torrent dolog, mert a neten csak torrent szakszavakkal teli több oldalas cikkeket találok. A Torrent alapvető működését, és hogy ez miért jó azt mind értem, és van egy kevés számtech. tudásom is, de ez a torrent dolog eddig sose mozgatott. Több haveromnak is van NCore-juk szóval tudok tőlük meghívót kérni, de engem az ingyenes oldalak is érdekelnek. Milyen programok kellenek? Mik a legfontosabb adatok, kifejezések? Mennyi hely kell az alap programoknak?

2021. máj. 30. 08:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
69%

"és van egy kevés számtech tudásom"


Az bizony valami nagyon nagyon kevés lehet, ha arra sem elég, hogy ezeknek a Móricka szintű kérdéseknek nem tudsz magadtól utána járni. Az hogy meg tudod nyomni a számítógép elején az nem "számtech tudás".

2021. máj. 30. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Meghívót kérni tudsz, de nem biztos, hogy adnak is, ugyanis a meghivó felősséggel tartozik a meghívottért, és ha a meghívottat kiteszik az oldalról, akkor azt is, akitől a meghívás ment... Szóval én nem adnék senkinek, és még sokan vannak így ezzel.
2021. máj. 30. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Hát bocsánat hogy eddig mindig fizettem valamiért ha kellett, és nem a netről lopkodtam, de moat hogy erre kényszerültem ezt fogom csinálni.
2021. máj. 30. 09:00
 4/11 A kérdező kommentje:
2. Ezzel pontosan tisztában vagyok. Meg is kérdeztem őket és azt mondták adnak, de ők nem netről megismert emberek nagyrészüket iskolából, edzésről ismerem, és napi szinten találkozok velük.
2021. máj. 30. 09:06
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Hali! A torrent oldalról a torrent fájlt töltöd le. Azzal indítod el a program/film stb letöltését a gépeden, a kliensprogram segítségével (qbittorrent, utorrent stb). Abban fogod látni, a letöltési/feltöltési sebességet, mennyit töltöttél le/fel, meg még sok egyéb dolgot. Ncore-nál úgy működik, hogy minimum 48 órán át kell futtatnod egy torrentet (magyarul legyen bekapcsolva a géped és legyen aktív a programod, azon belül a feltöltés -> ezt hívják seed-elésnek). Ha ezt teljesítetted, akkor "visszatöltötted" a torrentet. Persze nem egyben 48 órának kell lennie, összejöhet az 1-2-több hét alatt is. Majd elolvasod ott a szabályzatot (hit and run-t nézd meg mindenképp). A feltöltés csak akkor fog pörögni, hogyha valaki épp letölti az adott fájlt és rád csatlakozik (ezt nem ő dönti el, automatikusan működik, hogy kihez csatlakozik... én legalábbis így tudom, ilyen szinten nem mentem bele a dologba). Ha véletlen kikapcsolod a géped, jön egy áramszünet, vagy csak nincs időd megvárni, amíg lejön egy nagyobb fájl, az sem probléma, nem olyan, mint a direkt letöltésnél... onnan fogja folytatni a következő indításnál, ahol abbahagyta. A torrent pedig így működik, hogy nem az Ncore-on, stb oldalakon van fent a rengeteg fájl, hanem a felhasználók gépein és ha ők seedelnek, akkor tudják mások "letölteni" az adatot. Na kb ennyi, remélem nem átláthatatlanul fogalmaztam meg. :) Amúgy az Ncore is ingyenes, csak meghívó kell a regisztrációhoz.
2021. máj. 30. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
5. Köszi végre egy normális válasz 🤗
2021. máj. 30. 09:13
 7/11 anonim ***** válasza:

Amúgy amikor az egyik ismerősömtől kaptam ncore meghívót, én sem értettem a torrentek működését, de ő szép lassan elmagyarázta, meg válaszolt a hülye kérdéseimre, szóval szerintem a te barátaid is majd válaszolnak, ha valamit nem értesz. :)

Viszont két fontos dolog van, amit jobb ha betartasz, ha nem akarod hogy aj legyen, az egyik amit a #5 írt 48 óra vissza töltés, erre van 2,4 vagy 6 heted vissza tölteni, attól függ hanyadikán töltötted le az adott fájlt, a másik amire figyelj, hogy hirtelen most nem tudom megmondani, hogy 1 vagy 2 hónap, de annyi inaktivitás után törlik a fiókodat, sokaknak volt belőle problémája.

És még egy dolog, az ncoreón belül van egy wiki oldal, ott a legtöbb kérdésedre választ kapsz :)

2021. máj. 30. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Legutóbb azt néztem, hogy 8 hét inaktivitás után törölnek.
2021. máj. 30. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
#8: csak letiltanak, amit pénzért feloldanak.
2021. máj. 30. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Igaz, most néztem. Felfüggesztés. Kedvesek, hogy pénzért eltekintenek tőle. :D De igazából annyi idő alatt csak belép az ember, esetleg le is tölt valamit. :)
2021. máj. 30. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!