Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Létezik olyan hogy egy szokáso...

Létezik olyan hogy egy szokásosnak vélt helyzetben a "will"-t használjuk? Lent a példa mondat

Figyelt kérdés
The traditional English breakfast consist of eggs,bacon,sausages,fried bread,baked beans and mushrooms. Even though not many people will eat this for brakfast today, it is always served in hotels and guest houses around Britain.

#angol #Will #valaki elmagyarázná
2017. nov. 6. 19:09
 1/6 anonim ***** válasza:
Ez így nekem azt sugallja, hogy most fog az megtörténni, hogy pár ember nem eszi meg. Hogyha csak azt sezretnéd mondani, hogy úgy általában " Még akkor is, ha nem sok ember eszik ilyet reggelire..." akkor szerintem nem kell oda az a will.
2017. nov. 6. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Igen, létezik ez a forma, bár nem használják túl sűrűn, szerintem inkább tankönyvi, vagy régebbi szövegekben találkozhatsz vele.
2017. nov. 6. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ez olyan egyedi használat, viszont a mai nyelvben is használatos.

"to talk about what people want to do or are willing to do"


Whatever you do, she will not forgive you. - Bármit is teszel nem bocsát meg.


They will go hiking every weekend. - Minden hétvégén kirándulnak.

2017. nov. 6. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Kedves előző nem mond butaságot, de össze-vissza ír mindent. A willnek számtalan használata van, valóban elsősorban jövőidő. (A willinget most ne keverjük ide, az tök más.) És létezik egy olyan használata is, mint amit a kérdező írt, csak kevésbé gyakori, és így kevésbé ismert, mint a jövőidő. És amúgy van egy rakat másik használata is, pl. I asked her what happened but she will not tell me- kérdeztem mi történt, de nem hajlandó elárulni, hogy csak egyet említsek.
2017. nov. 6. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
If you fear failure, you will never go anywhere.
2017. nov. 6. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

"Will may be used to refer to a characteristic or persistent pattern of behaviour or of events:

1 When he has a problem to solve, he will work at it until he finds an answer.

This isn't a prediction about a future event, but a statement having general current validity."

2017. nov. 6. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!