Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Általános iskolásoknak milyen...

Általános iskolásoknak milyen programokat és program nyelveket kell ismerniük, milyen operációs rendszer való nekik, pl Linux?

Figyelt kérdés
Milyen programokat tanulnak számtech órán?

2021. máj. 31. 23:54
 1/4 anonim ***** válasza:
84%
Ez csak az én véleményem, de szerintem általános iskolában még nem kéne ennyire beleásni magukat a témába infó órán. Mi wordben, powerpoint-ban "dolgoztunk", meg excelt tanultunk, hisz ezek alapnak számítanak.
2021. jún. 1. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
értem, mi annak idején azzal szórakoztunk, hogy valamilyen programmal üzeneteket lehetett küldeni egymás gépére. küldözgettük is szép számmal, jókat nevettünk közben, másnap azonban az igi nagyon dühös volt, mert az összes trágár k. anyázó üzenet üzenet megjelent az ő képernyőjén is, alig győzte bezárogatni a rengeteg ablakot, állítólag valamiért az irodájában lévő gép volt kinevezve szervernek :|
2021. jún. 1. 00:14
 3/4 anonim ***** válasza:
91%
Hát az gáz 😂 velem szakgimiben történt hogy a távoli elérést gyakoroltuk, és szerintem elgépeltem az IP címet, mert a szervergép helyett a suli egyik irodájának nyomtatójára kapcsolódtam rá 😂 #1 voltam
2021. jún. 1. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
80%

Elérhető a kerettanterv:

[link]

és a tankönyvek:

[link]

[link]

illetve a későbbi érettségi vizsgakövetelményiből:

[link]

és a szoftverlistából:

[link]

kideríthető (a verziószámok a minimumot jelölik):

* Operációs rendszerből: Windows (10), Ubuntu (20.04)/openSUSE (15.1)/SuliX Professional (8)

* Irodai programcsomagból (szövegszerkesztés/táblázatkezelés/prezentációkészítés): Microsoft Office (Professional Plus 2016) vagy Libreoffice (6.4.6)

* Rajzoláshoz: Gimp (2.8.22)

* Programozás: általános iskola felső tagozatánál az online Scratch és a Microbit Makecode illetve a Lego Mindstorms EV3 Classroom

2021. jún. 1. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!