Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogyan tudnám megállítani,...

Hogyan tudnám megállítani, hogy ne a Snipping tool jöjjön ki a Print Screennel?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Új laptopot vettem és a régi laptopomon, ha megnyomtam a PrtSc gombot, akkor csinált egy másolatot az egész képernyőmről, amit utána bárhova bemásolhattam. Ez nekem így tökéletesen megfelelt, mert néha pont ez kellett nekem (ha kisebb részleteket akartam, akkor meg windows+shift+s ugye).


Na most az új laptopomon automatikus feljön a Snipping tool. A print screen egyáltalán nem működik, csak a snipping tool-t nyitogatja, csak a Windows+Shift+S-sel tudnék teljes képernyős képet készíteni, de az nem mindig jó.


Az internet azt mondja, hogy be lehet(!) kapcsolni, hogy a print screen az a snipping toolt nyissa ki, de nekem ez így jött beállítva, és ami van beállítás, amivel elvileg bekapcsolhatnám, az ki van kapcsolva (Bocsi, angolul van a laptop, de gondolok én itt a Settings -> Ease of access -> Keyboard ->Print screen shortcutra)


A microsoft fórumján valaki erre rákérdezett, és azt mondták, hogy ezt a szöveget tegye be egy text file-ba majd változtassa át reg fáljá és futassa


Windows Registry Editor Version 5.00


[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Policies\Microsoft\TabletPC]

"DisableSnippingTool"=dword:00000001


Ezt is végig csináltam, de nem engedte futtatni, mert valami error jött ki. "You can only import binary registry files from within the registry editor" (Hozzáteszem, hogy a fórumon ez nem oldotta meg az ember problémáját).


Valakinek van valami ötlete? Csak annyit szeretnék eléri, hogy megint simán csináljon egy teljes képernyős print screent az a gomb.



2021. jún. 12. 20:06
 1/9 A kérdező kommentje:

Jah még annyit, hogy a

Ctrl+print screen

Windows+Print screen

Alt+Print screen és stb ilyen kombinációk se működnek. Csak a snipping toolt nyitogatja.

2021. jún. 12. 20:09
 2/9 anonim ***** válasza:
Az a Metszet és vázlat?
2021. jún. 12. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Gondolom úgy hívják magyarul
2021. jún. 12. 21:16
 4/9 anonim ***** válasza:
gépház > könnyű kezelés > bevitel/billentyűzet > print screen parancsikon > kikapcs
2021. jún. 12. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm, pont ezt írtam le a kérdésemben, hogy nem működik :)

Mert nincs bekapcsolva.

2021. jún. 13. 00:29
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Bocs, ezek szerint felületesen olvastam. :( Mi a lapos pontos típusa?
2021. jún. 13. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ha esetleg Lenovo, akkor lépj be a BIOS-ba (F1), van ott egy beállítási lehetőség a funkciógombokra, azt tiltsd le. [link]
2021. jún. 13. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszike, megnézem! Igen, Lenovo. Lenovo IdeaPad 5
2021. jún. 13. 01:58
 9/9 A kérdező kommentje:

Bejött!

Köszönöm szépen!! Végre működik, de jó!


Ha valaha valaki keresi ezt a kérdést, akkor az én laptopomon fn+F2 volt a BIOSba lépés de emlékszem a HP-n F1 volt.


Köszi megint a segítséget!

2021. jún. 13. 02:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!