Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Virtuális gépet mire szoktak...

Virtuális gépet mire szoktak még használni azon kívül, hogy oprendszereket tesztelnek le rajta?

Figyelt kérdés
Illetve melyik jobb a VMWare vagy a VirtualBox? Virtuális szervert használni érdemes?

2021. jún. 29. 10:53
 1/3 anonim ***** válasza:

Virtual boxot használok.

Van olyan program esetleg amit a saját gépedre nem tudsz vagy nem akarsz felrakni?? Ott a vm.

Ki akarsz próbálni pár beállítást??

Sok mindenre jó a vm. Nekem van olyan vm gèpem is, ami igazából csak egy munkakörnyezet miatt van. Ott megvannak a hozzá szükséges dolgok, nem veszlik el az adat és ha kell akkor ugymond hordozható, mert el tudom küldeni magamnak, vagy átrakni másik gépre.

Tényleg csak a képzeleted szabhat határt.

2021. jún. 29. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

"Illetve melyik jobb a VMWare vagy a VirtualBox?"


Otthoni használatra nagyjából mindegy. Ha Windows-od van, használhatod a Hyper-V-t is.


Céges használatra nálunk ESXi, Hyper-V Server és XEN Server is fut.


"Virtuális szervert használni érdemes?"


Persze, nálunk minden szerver külön vm-ben fut, egymástól teljesen elszeparálva. Egy vm - egy szolgáltatás.

Van egy halom Windows-os gépünk, az egyik domain controller, a másik file és nyomtató server, a harmadik WINS server, a negyedik egy program licenceit kezeli, ötödik VPN server...

Vannak Linuxos szervereink, ticket rendszerhez, Collabora szerverhez, illetve épp most telepítek egy Debiant, ami majd monitoring szerver lesz.


Egyébként vannak más módjai a konténerizációnak, LXC, docker, jails...

2021. jún. 29. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

- Ha más oprendszerhez készült programot kell lefuttatni.

- Ha valami okból kifolyólag egy szoftvert a gazda rendszertől elkülönítetten kell futtatni. (Mondjuk egy kétes megbízhatóságú szoftvert. Bár ez esetben sem teljesen veszélytelen a dolog.)

- Ha valami okból kifolyólag olyan szoftvert kell futtatni, ami a gazda rendszer jellemzői miatt nem lenne stabilan futtatható. (Csak egy példa: előző munkahelyemen volt egy szoftver, ami minden Windows-frissítés után elveszítette az aktivált állapotát. Megoldás: virtuális Win7, az nem fog kéretlenül frissítéseket telepíteni.)

- Ha egy szoftvert ki akarsz próbálni, mielőtt élesben a gazda gépre telepíted. (Mert ugye ki tudja, mibe rondít bele, mit szemetel teli.)

- Ha pl. szervert futtatsz, és dinamikusan akarsz gazdálkodni az erőforrásokkal.

Stb, stb.

Hogy melyik jobb, erre nem lehet válaszolni. Ez nagyban függ a környezettől és az alkalmazási területtől. A jelenlegimunkahelyemen van egy bivalyerős szervergép, amin egy Debian Linux fut, és abban futnak virtualizálva a szerverek. Mi VirtualBoxot használunk, szubjektív okokból: számomra ez otthonosabb és kényelmesebb terep. Más meg az ESXi-t preferálja. Én jobban szeretem a 2-es típusú virtualizációt, mivel a hardvertől függetlenül egységes felületet biztosít, számomra kényelmesebb a kezelése, és piszok egyszerű a biztonsági mentés. (Elmentem a lemezképfájlt, és ha valami gebasz van, visszamásolom.)

2021. jún. 29. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!