Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Az Audacity miért került...

KmsRys kérdése:

Az Audacity miért került valami Muse Group kezébe?

Figyelt kérdés

A neten olvastam, hogy kémprogram lett az Audacityből. Először angol, majd pár napra rá magyar nyelvű oldalon is megjelentek az erről szóló cikkek.


Először azt reméltem, hogy ez csak valami clickbait akarna lenni (elég gyakran látok olyan cikkeket, amiknek clickbait címe van), de sajnos ez nem clickbait, hanem tényleg igaz. Azért van ez, mert megvette valami Muse Group nevű cég az Audacityt. Azt viszont nem értem, hogy miért! Talán megunták az eredeti fejlesztők, és ezért adták el?


Amit szintén nem értek, hogy egy hangszerkesztő programnak, ami ráadásul szabad szoftver (!), miért van szüksége a felhasználók IP címére? Ami meg még durvább, mi az, hogy csak úgy eladják ki tudja kiknek a felhasználókról gyűjtött adatokat? Ez már főleg felháborító, mivel az Audacity egy GNU GPL-es szoftver!


Ezen az egészen nagyon fel vagyok háborodva, mivel egy olyan programról van szó, amit minden nap használok, és szükségem is van rá! Ez a legjobb hangszerkesztő Linuxra, de a nyílt forráskódú hangszerkesztők közül szerintem az összes operációs rendszeren ez a legjobb.


Persze olyat is olvastam, hogy már elkezdtek csinálni egy forkot belőle, amiben nincs semmiféle spyware, de attól még felháborító ez az egész.


Ami még külön érdekes, hogy elvileg amit csinál a Muse Group, az ellenkezik a GNU GPL feltételeivel! Ezért vajon be tudná perelni a Free Software Foundation a Muse Group-ot? Ha igen, akkor annak vajon mi lenne hatása?



#kémprogram #hangszerkesztő #spyware #Audacity #nyílt forráskódú szoftver
2021. júl. 7. 17:42
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
80%
Nyílt titok, hogy a nagyvállalatok tulajdonában lévő szoftverek mind kémkednek a felhasználók után. Hogy miért adták el a fejlesztők? Gondolom jó pénzért.
2021. júl. 7. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
A "a nagyvállalatok tulajdonában lévő szoftverek" azok általában zárt forráskódú (proprietary) szoftverek! Azért a GNU GPL esetében már durva, hogy kémkedik! Pont azért szeret(t)em az ilyen szoftvereket, mert mentesek voltak a nagyvállalatok undorító dolgaitól, de ezek szerint már a GNU GPL szoftverekben sem lehet sokáig megbízni?
2021. júl. 7. 18:02
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Ami nagyvállalathoz tartozik, az kémkedik utánad. Akár nyílt forráskódú, akár nem.
2021. júl. 7. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:
100%
A nagy testvér mindent is akar tudni mindenkiről, így mindenkit előbb utóbb lefizetnek, megvesznek stb.
2021. júl. 7. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Azt is olvastad, hogy a vádak egy része alól már tisztázták magukat?
2021. júl. 7. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Te jó ég, ti meg mit szívtatok?

Kezdjük ott, hogy egy open-source projektet nem lehet megvenni, mivel nincs egy konkrét valaki akié. De ők valahogy mégis megcsinálták, ez kissé furcsának tűnik, nem? De. Megy a ferdítés ezerrel.


"mi az, hogy csak úgy eladják ki tudja kiknek a felhasználókról gyűjtött adatokat?"

Mégis ki a jó büdös búbánatnak adnák el az adatokat? A google meg a yandex ingyenes szolgáltatásait használják a saját maguknak gyűjtött adatokhoz, hogy a google meg a yandex mit csinál velük, az már nem a Muse baja, bár ennyi eszük mondjuk lehetne, de ha nem hát nem...

Első futtatáskor egyből azzal köszönti a felhasználót, hogy engedélyezi-e az adatok gyűjtését, és konkrétan le is írja, hogy mit szed be. Ennyi erővel akkor a winfos micsoda? És azért még fizet is a drága felhasználó.

Amúgy meg nagy dolog, GPL van, forkoljuk és megy tovább az élet.

2021. júl. 7. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

"Mégis ki a jó büdös búbánatnak adnák el az adatokat?"

Kormányoknak, titkosszolgálatoknak, kormányok felett álló szervezeteknek, stb.

2021. júl. 7. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
6-os. majd nézd meg hogy pl a citromail hány 'cégnek' küldi el a sütiket. megmondom tavaly 1000-et (ezer) számoltam össze, excelben lehúztam. Milliárd ft-ok vannak ezekben.
2021. júl. 7. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
#8: A Citromail mióta open-source projekt, ha szabad érdeklődni?
2021. júl. 8. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

#6


"Kezdjük ott, hogy egy open-source projektet nem lehet megvenni, mivel nincs egy konkrét valaki akié."


Minden open source projektnek van egy vezetője, aki ha úgy akarja, fogja, és eladhatja a kódot annak, akinek akarja.

2021. júl. 8. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!