Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Az Audacity miért került...

KmsRys kérdése:

Az Audacity miért került valami Muse Group kezébe?

Figyelt kérdés

A neten olvastam, hogy kémprogram lett az Audacityből. Először angol, majd pár napra rá magyar nyelvű oldalon is megjelentek az erről szóló cikkek.


Először azt reméltem, hogy ez csak valami clickbait akarna lenni (elég gyakran látok olyan cikkeket, amiknek clickbait címe van), de sajnos ez nem clickbait, hanem tényleg igaz. Azért van ez, mert megvette valami Muse Group nevű cég az Audacityt. Azt viszont nem értem, hogy miért! Talán megunták az eredeti fejlesztők, és ezért adták el?


Amit szintén nem értek, hogy egy hangszerkesztő programnak, ami ráadásul szabad szoftver (!), miért van szüksége a felhasználók IP címére? Ami meg még durvább, mi az, hogy csak úgy eladják ki tudja kiknek a felhasználókról gyűjtött adatokat? Ez már főleg felháborító, mivel az Audacity egy GNU GPL-es szoftver!


Ezen az egészen nagyon fel vagyok háborodva, mivel egy olyan programról van szó, amit minden nap használok, és szükségem is van rá! Ez a legjobb hangszerkesztő Linuxra, de a nyílt forráskódú hangszerkesztők közül szerintem az összes operációs rendszeren ez a legjobb.


Persze olyat is olvastam, hogy már elkezdtek csinálni egy forkot belőle, amiben nincs semmiféle spyware, de attól még felháborító ez az egész.


Ami még külön érdekes, hogy elvileg amit csinál a Muse Group, az ellenkezik a GNU GPL feltételeivel! Ezért vajon be tudná perelni a Free Software Foundation a Muse Group-ot? Ha igen, akkor annak vajon mi lenne hatása?



#kémprogram #hangszerkesztő #spyware #Audacity #nyílt forráskódú szoftver
2021. júl. 7. 17:42
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Menjünk végig az egészen:

a(z egyébként ingyenes és nyílt forrású) MuseScore kottaszerkesztő programot

[link]

is jegyző ciprusi Muse Group

[link]

2021 áprilisának végén felvásárolta/megszerezte az ingyenes, multiplatform, nyílt forrású 1999 óta fejlesztett Audacity hangszerkesztőt:

[link] newsroom/tpost/6dhedma301-muse-group-acquires-audacity-expanding-c

és mint minden profitorientált vállalat, a Muse is adatvédelmi nyilatkozat-tervezetet készített az elkövetkezendő termékverzióihoz:

[link]

amiben leírják, hogy a program diagnosztikai adatokat - operációs rendszer neve és típusa, IP-cím, processzor, Audacity verziója, előforduló hibakódok - gyűjt és oszt meg egy WSM Group nevű moszkvai céggel (ők a fejlesztői a Musescore-nak: [link] ).


Ebből persze perpatvar lett, de:

* ez még csak tervezet

* a program - a tulajdonos állítása szerint - következő verziója (3.0.3) alapértelmezetten csak IP-címet és az Audacity verzióját - frissítési célból - fogja elküldeni

* mindezek szabályozhatóak lesznek

* a jelenlegi stabil (3.0.2-es) Audacity változat még nem gyűjt adatokat

* a program nyílt forráskódú marad, így átellenőrizhető, hogy milyen adatokat oszt majd meg

* más nyílt forrású programok - mint például a Mozilla Firefox, a Gimp, vagy az Avidemux - is oszt meg telemetriai adatokat


Bővebben:

[link]

2021. júl. 9. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
11-es tökéletesen összefoglalta. Az egész nem más, mint hangulatkeltés. Adatokat gyűjt minden program, amire frissítések kellenek, hiszen valahogy le kell kommunikálni a kliens szükségleteit. Kiforgatták az egészet és most megy a hiszti.
2021. okt. 29. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!