Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Van e olyan program amivel a...

Van e olyan program amivel a feliratot atkodolhatnam kelet europai vagy latin 2 irasmodba?

Figyelt kérdés
A tevem nem ismeri fel a roman felirat egyes betuit, azt olvastam hogy latin 2 vagy kelet europaira kellene allitani a tv mejuben a feliratot, de nallam ezek nincsenek az oszes lehetoseg kozul az utf-8 a legelfogadhatobb.

2021. júl. 12. 12:10
 1/5 anonim ***** válasza:
Tégy egy próbát: UTF-8 Encode Subtitles [link]
2021. júl. 12. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ha program kell, akkor én a Notepad++-t szoktam használni erre.

Megnyitod a felirat fájlt. Utána Kódolás / Átalakítás UTF-8 (BOM nélküli). Nekem az UTF-8-ast meg tudja jeleníteni a tv, a Windows/ANSI kódolással van nálam baja.

2021. júl. 12. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
utf-8 ba van kodolva es 2 ekezetes betut nem ismer fel a Ș es Ț betuket, probaltam utf -8 at utf-16-ot ansi- egyikkel sem jo, nem lehetne a pc-n atalakitani valamivel kelet europaira vagy latin 2 re , a notepadben nincs csak nyugat es kozep-europai irasrendszer?
2021. júl. 12. 15:45
 4/5 anonim ***** válasza:
Notepad++-ban nem próbáltad a "csere" funkciót? (Ș és Ț > összes cseréje > a megfelelő betüre)
2021. júl. 12. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
A notepad++ -ban atlehet kodolni kelet-europaira de csak rosszabb lett a tv playere lehet a ludas, de a ș es ț betuk csereje bejott.
2021. júl. 13. 09:49

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!