Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Az Asus laptopom újraindítás/f...

Az Asus laptopom újraindítás/frissítés után nem akaródzik betölteni. Valaki tud segíteni?

Figyelt kérdés

Van egy Asus laptopom, szerintem olyan három éves lehet, az utóbbi időben többet használtam.(ugyebár az online oktatás alatt)

Megpróbáltam torrentet használni rajta, de a kudarc mellet szerintem pár vírust is sikerült rá összeszednem, mert utána jelentősen lassabb lett. Bár, már néha előtte is csinálta azt, hogy bekapcsoltam, és a kezdőképernyőn kívül mást nem láttam, így nem tudtam belépni.

Aztán egyszer frissítettem és újraindítottam, de semmi nem történt, csak sárgán világított a képernyő, aztán előbb utóbb kikapcsolt. És azóta, amikor bekapcsolom, be tudom írni a jelszavam, de utána már megint csak egy sárga hátteret látok.

És ez tart hetek óta.


És egyébként már régóta a tauchpad sem működik.:(

Valaki esetleg tudja, hogy mi lehet a probléma? Ne adj isten a megoldást rá?



2021. júl. 20. 12:56
 1/9 anonim ***** válasza:
Valamilyen kőkemény vírust kaptál. Erre csak zsarolóvírus vagy valami hasonló lehet képes. A legjobb lenne újra telepiteni. De három éves gépnél még korai, hogy ki kellene cserélni. Vannak 10-12 éves használtan vásárolt üzleti Thinkpadok, amelyek ma is kifogástalanul működnek. Ha nem tudod, mit tegyél, keress egy megbízható szervizt.
2021. júl. 26. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Hát, én szívesen újratelepíteném, de ugyebár csak egy nagy sárgaságot látok, ha bekapcsolom, így nem tudok biztonsági mentést végrehajtani, meg úgy semmit sem. De azért köszönöm! :) Valószínűleg el fogom vinni szervízbe, ez a legjobb, amit tehetek.
2021. aug. 2. 16:33
 3/9 anonim ***** válasza:
SE bejelentkezés, se semmi? A töltő se működik? Ha rajta hagyod egy napig, akkor sem? A sárga szin fura, vagy kéknek, vagy feketének kellene lennie. Sejtésem szerint ez az integrált videókártya lesz, de a szervíz megmondja.
2021. aug. 2. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Megoldási javaslat!

[link]

2021. aug. 2. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenki válaszát!

Nem a sárga szín a furcsa (lehetséges, hogy anno még én állítottam be sárgára), hanem, hogy a jelszó beírására után nem történik semmi, csak a sárga monitor (Hű de rossz a megfogalmazásom! Ez a szín lehetne akármi, akkor is gond lenne.) Nem jelenik meg semmi, sem a hátterem, sem a tálca, sem az ikonok.

2021. aug. 2. 23:47
 6/9 anonim ***** válasza:
Akkor egyszerű a helyzet, meghótta magát a merevlemez, bár három évesnél ez korai lenne.
2021. aug. 2. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Lehet hogy a torkán akadt egy frissítés... Ebben az esetben 4-5 erőszakos (kikapcsoló gomb folyamatos lenyomása) leállítás után bejön a helyreállítás menű. Itt kiválasztod a csökkentett mód-ot. Ha így elindul a gép, akkor le is szedi a hibás frisítést.

Vagy...

Elindíthatod a gépet egy livecd-ről is. Így kiderítheted hogy jó-e még a rendszer-meghajtód, plusz le is mentheted amire szükség van.

C. verzió: Kiműttöd a meghajtót, és egy másik gépen csinálod meg a fenti műveleteket.

2021. aug. 3. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm neked is, hetedik válaszoló! Párszor hosszan megnyomtam a leállítás gombot, aztán úgy tűnt, még annyi sem jelenik meg, mint eddig, de végül elindult egy frissítés (vagy folytatódott) és normálisan bekapcsolt! :D Tényleg köszönöm mindenkinek!
2021. aug. 3. 15:23
 9/9 anonim ***** válasza:
Windows 10, mint olyan.
2021. aug. 3. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!