Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Legjobb ingyenes vpn?

Legjobb ingyenes vpn?

Figyelt kérdés

Sziasztok, elég sok ingyenes vpnt találtam de egyik se győzött meg igazán, vagy túl kevés a választék vagy csak rossz maga a program. Tudtok ajánlani esetleg egy jó von programot?

Főként argentín és törökországra szeretnék csatlakozni.



2021. júl. 24. 00:36
 1/3 A kérdező kommentje:
Jó vpn alkalmazás*, elírtam.
2021. júl. 24. 00:37
 2/3 anonim ***** válasza:
Kicsit necces, hogy le lesz hallgatva a teljes netforgalmad :D Szerintem nincs ingyenes és megbízható vpn szolgáltató. Tudod, ha valamiért nem pénzzel fizetsz, ott az adataiddal.
2021. júl. 28. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szia!

Vannak ingyenes VPN-ek, de mindegyikben van valami korlát. Lényegében a fizetős szolgáltatás reklámja (úgy is mondhatnám demoja).


1. ProtonVPN: ez korlátlan adatforgalmat ad, de az ingyenes csomaggal csak három ország (Hollandia, USA, Japán) 24 szervere használható. Hozzánk a Holland szerver van a legközelebb.


2. Privado VPN: ez nyolc ország szervereit engedi az ingyenes csomagban. A havi korlát sajnos csak 10 Gb, ami inkább böngészésre elég.


3. Windscribe: 10 ország szerverei érhetőek el ingyen, és havi 10 Gb az adatforgalom. Ez a leggyorsabb ingyenes VPN, amit próbáltam, és az alkalmazásuk is egész jó. Egy időben a prémium VPN-ükre is előfizettem (ami elég jó árban van), de aztán találtam jobbat, erről majd lentebb írok.


4. CsibVPN: ez egy Magyar VPN (a többi mind külföldi szolgáltatás). Az ingyenes csomagban havi 3 Gb az adatforgalom, és 7 Mbit/s a sebesség.



Ingyenes VPN-t akkor ajánlok, ha csak alkalmanként (néha) van rá szükség. Mint látható, mindegyik ingyenes szolgáltatásnál vannak korlátok, és pont ez a cél, hogy ingyen kipróbálhasd és ha tettszik, akkor előfizess rá. Arra a kérdésre, hogy melyik alkalmazás a jó, az a válaszom, hogy a fentiek mindegyike kiváló (hiszen az ingyenes meg a fizetős csomagoknál is ugyanazt az alkalmazást használhatod, csak a szerverek számában, a sebességben és az adatforgalomban van eltérés). Továbbá a titkosítás is azonos, ezeknél a szolgáltatóknál az ingyenes nem kevésbé biztonságos, mint a fizetős verzió.


Ha napi használatra kell a VPN, akkor viszont érdemes elgondolkozni egy fizetős szolgáltatáson (akár a fenti, akár más VPN szolgáltatóknál). Fizetősben már sokkal nagyobb a választék, több a szolgáltató, és többnyire mindenhol korlátlan az adatforgalom, több a választható szerver, meg gyorsabb az ingyenesnél.

Az általános gyakorlat, hogy minél hosszabb időre fizet elő valaki, annál olcsóbbak az árak, de elég durván, a 60-70%-os árengedmények általánosak a több éves csomagoknál. Havi fizetéssel nem érdemes VPN-t rendelni, mert úgy sokkal drágább, minimum éves csomagot ajánlok.

Sőt már egyszeri díjas VPN is létezik, több szolgáltató is hirdet ilyen akciót (egyébként nekem ez jobban bejön, mint a havi vagy éves díjas szolgáltatások). Én pl. a VPN Unlimitedre fizettem elő, és teljesen elégedett vagyok vele. Hét napos ingyenes próbaverziót is kínálnak, vásárlás előtt le lehet tesztelni. Van havi, éves meg három éves csomagjuk is, ezek kb. hasonló árban vannak, mint máshol (a három éves már elég jó ajánlat, de az örökös csomagjuk, ami igazán ütős).

2022. jan. 2. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!