Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Melyik a legjobb photoshop...

Melyik a legjobb photoshop alternatíva, amely vagy ingyenes, vagy egyszer fizetős?

Figyelt kérdés

Nagyon szeretem a Photoshopot, de mivel amatőr vagyok és nem ebből élek, így nekem a havi 10 ezer ft-os előfizetés nem fér bele a keretbe.

Ha egyszer meg lehetne venni, akár ettől jóval drágábban is, akkor rendben lenne, de sajnos nem ez az Adobe üzletpolitikája és nyilván nem hibáztathatom érte őket, mert a profiknak megéri, mert munkaeszköz és bőven visszajön az előfizetés ára.


Neten böngészés közben ezeket ajánlották:


-Affinity Pro

-Krita

-Photoscape

-Photopea


Egyszeri költségként olyan 50-60 ezer ft-ig hajlandó lennék fizetni a szoftverért, ha valóban jó és tud mindent, amit a Photoshop és nem több programból kell összeollózni, meg ugrálgatni hogy kijöjjön "Egy Photoshop".


Sajnos nincs sem időm, sem kedvem arra, hogy egyesével tesztelgessem az alternatívákat és az elejétől újratanuljak mindent, így inkább megkérdezem itt, hátha akad olyan hozzám hasonló, aki Photoshop-ról váltott és, ha nyilván nem is full ugyanolyan, de meg van elégedve. Nem volt olyan hosszú a "learning curve" sem.


Amire használnám egyébként:


RAW képek korrekciója

Retusálás.. azon belül clone stamp főleg, rétegek duplikálása, réteg másolás egyik dokumentumból a másikba, pontos kijelölés és ezekre különböző eszközök mint pl a mágneses lasszó, szelektív színezés, műveletek rögzítése és végrehajtása, lágy perem, tartalomérzékeny kitöltés.. "hasonló finomságok".



#olcsó #photoshop #alternatíva #egyszer fizetős
2021. febr. 8. 23:01
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Gimp - majdnem mindent tud amit a Photoshop, de teljesen ingyenes. Persze máshol találsz mindent, szokni kell, de nem vész.
2021. febr. 8. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Furcsa, hogy a GIMP-ről nem hallottál.
2021. febr. 8. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
~13 euro mióta 10.000 Ft?
2021. febr. 8. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

Hallottam a GIMP-ről, csak valaki írta, hogy nem lehet rétegeket másolni, ami azért elég alap. Persze nem tudom, hogy ez igaz-e.


Illetve nem az volt a kérdés, hogy azok közül, amiket felsoroltam, melyik az.. (csak ezeket dobta a net kapásból) hanem az, hogy milyen ilyen programok vannak. Nyilván lehet más is, amit leírtam, ha jó...



3-as. Igazad van, nem 10000 Ft, ezt benéztem. Este van :) Viszont havidíjat akkor sem szeretnék fizetni. Inkább szeretném megvenni egyszer és birtokolni, mint pl a számítógépes játékokat.

2021. febr. 8. 23:15
 5/18 A kérdező kommentje:

Amúgy ami az árazást illeti, nekem nem egyértelmű az Adobe honlapján.


25,39 Euro / hó a Photoshop (ami valóban majdnem 10 ezer ft.. felfelé kerekítve.)

viszont a Lightroom és a Photoshop egyben meg 12,69 Euro / hó


Mit nézek be?

2021. febr. 8. 23:20
 6/18 anonim ***** válasza:
0%

"szeretném megvenni egyszer és birtokolni, mint pl a számítógépes játékokat."


Csak megsúgom, azokat sem birtoklod. A gimpet pedig inkább valóban felejtsd el. FOSS őrülteknek bohóckodni jó, komoly munkára alkalmatlan.

2021. febr. 8. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
Gimp. A Photoshop funkcióinak a nagy része benne van, leginkább az olyan funkcioktol kell elbúcsúznod amiket a tényleg professzionális felhasználásra találtak ki. #5 szerintem az egyikben van creative cloud a másikban nincs
2021. febr. 8. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Oké. Akkor a kérdésemre is lehetne válaszolni végre? :)
2021. febr. 8. 23:22
 9/18 anonim ***** válasza:
Szerinted, ha lenne értelmes alternatíva, nem azt olvasnád mindenhol?
2021. febr. 8. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

"Szerinted, ha lenne értelmes alternatíva, nem azt olvasnád mindenhol?"


Honnan tudjam szerinted? Szerinted, minek vannak olyan oldalak, mint a Quora, vagy a gyakorikérdések.hu? Hogy kérdezzünk és lehetőleg értelmes válaszokat kapjunk rá.

2021. febr. 8. 23:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!