Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogyan csökkentsem a nyomtatan...

Hogyan csökkentsem a nyomtatandó kép méretét és növeljem a dpi-t?

Figyelt kérdés

(Paintshop Pro X-es verzióval dolgozom)


háttér történet:

Egy 1959-ben érettségizett gimis osztálynak a tablóját lefotóztuk egy 64 megás mobillal, hogy egyik tanár fotóját kicseréljük és a nevet alatta, plusz új név címkéket tegyünk az összes fotó alá, mert már annyire elkoptak a régiek, hogy fele már olvashatatlan.


Elkészültem ezzel a munkával, és most már azon vagyok, hogy elküldjem egy nyomdába nyomtatni színesben, de előtte három dolgot kell még csinálni a képpel:


- lecsökkenteni a méretét mm-ben a végső méretre

- növelni a dpi-t 200-ról, 300-ra

- 5 mm-es keretet adni hozzá (ill. növelni a vásznak vagy a hátteret) a nyomtatás miatt


jelenleg a kép adatai:

7818x6555 pixel

993x832 mm

felbontás: 200 dpi


A kívánt, nyomtatandó méret:

7677x6437 pixel

650x545 mm

felbontás: 300 dpi



Ha csak a pixelek számát nézem:


jelen kép: 51246990 (51M) pixel, a kívánt kép 49416849 (49M) lesz,


tehát elvileg át kell tudnom méreteznem minőség romlás nélkül, kissebb fizikai méretre de nagyobb felbontásúra csak a kérdésem ezzel kapcsolatban az lenne, hogy ezt az átméretezést 1 vagy két lépésben csináljam meg, melyik módszerrel nem fogok rontani a kép minőségén?


1. módszer:

egy átméretezéssel lecsökkenteni a pixel vagy a mm méretet a kívánt értékre ÉS beállítani 300 dpi felbontást


vagy


2. először megemelni a febontást 300 dpi-ra és utána lecsökkenteni a pixelt vagy a mm fizikai méretet.


Mert nem vagyok biztos abban, hogy ha egy lépésben csinálom mind a két funkciót, akkor fog legjobban gazdálkodni a pixelekkel.


Ki mit javasolna? Vagy esetleg egy 3. módszert?


Ja, és még egy 5 mm-es fehér keretet is kell majd a kép köré tenni a nyomtatás miatt, gondolom ezt ráér a legvégén megtenni.



2021. aug. 11. 17:34
 1/3 anonim ***** válasza:
Simán átírod a DPI-t az exportálásnál, a program átírja majd a DPI egy paraméter a sok közül amit "csak" megad, a pixel szám az ami számít. Kiszámolod a kész mérethez szükséges pixel számot és arra átméretezed a képet, ráteszed az 5mm fehér keretet, majd átírod a DPI-t átméretezés nélkül. Bár nem tudom milyen programot használsz, de amiket én használok a DPI megadása az exportálásnál megtörténik, de ott már nem méretez semmit.
2021. aug. 11. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A kép X*Y pixel felbontásán NE változtass!!!

kB file méret csökkenést a jpeg minőség 100-ról pl 80-ra csökkentésével tudsz elérni (látható) veszteség nélkül.

2021. aug. 12. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a javaslatokat!
2021. aug. 12. 13:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!