Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Szakdolgozatban Excel-ben a...

Szakdolgozatban Excel-ben a diagramoknál, hogy kell a forrásmegjelölést csinálni?

Figyelt kérdés

Saját készítésű diagramok.

Szakdolgozatokban szokott szerepelni a diagramm alatt, hogy "forrás: saját diagram vagy saját szerkesztés ... stb.


Ezt, hogy írom oda?

A lépések érdekelnének, hogy mire kell kattintatni.


Köszi!



2021. aug. 18. 11:35
 1/7 anonim ***** válasza:
A diagramban szereplő adatok forrását jelöld meg.
2021. aug. 18. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Az adatokat én vettem fel kérdőívekkel. Akkor azt, h jelöljem meg?


A másik, h a kérdés arra vonatkozott, h hogyan írom a szakdolgozatba illesztett diagram alá a forrásmegjelölést.

2021. aug. 18. 11:42
 3/7 anonim ***** válasza:
Ha saját a diagramod (sajátok az adatok) akkor sehogy, mert erről szól a dolgozat. Ha pl. oda adod Pistikének az adataidat, hogy "Te Pistike, szerkessz mán ebből diagrammot" akkor kell meghivatkzoni, hogy a diagrammot Pistike szerkesztette saját adataim felhasználásával. De ha te magad készíted saját adataidból akkor nem kell. Esetleg egy helyen az elején megemlíted, hogy a diagramok készítéséhez a Microsoft Excel programot használad. Esetleg ha azzal számoltál is akkor ezt is meg lehet említeni (ennek ott van jelentősége, hogy "reprodukálni" lehessen, és sok esetben nem mindegy a módszer, meg a kiértékelés /nyilván nem egy egyszerű szum és egy átlag függvény esetén ez még szokott menni az excelnek is, de pl. vannak "érzékeny" esetek ahol nem árt tudni, hogy mivel számolt az illető /pl. szögfüggvények esetén az excel csak 14 jegyig számol, és a pi is csak 14 jegyig van meg, és van pár speciális alkalmazás ahol az előfordulhat, hogy kevés. Ezért nem árt ha tudható, hogy mivel számoltál és mivel ábrázoltál).
2021. aug. 18. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Akkor nem kell a diagrammok alá a "forrás:..." szöveg?
2021. aug. 18. 12:06
 5/7 anonim ***** válasza:
Miért kéne? (Ezt a mondatot én találtam ki) Nyilván leírod a szakdolgozatban, hogy hogyan vetted fel az adatokat, kikkel stb. (ezt a mondatot én találtam ki) Minek? (Ezt a mondatot én találtam ki). Minden mondat után sem írod oda, hogy "ezt a mondatot én találtam ki" (Ezt a mondatot én találtam ki). Elég hülyén nézne ki. (Ezt a mondatot én találtam ki). Ha minden olyan ábra, és táblázat alá oda kéne írni, hogy ez a szakdolgozat része (Ezt a mondatot, én találtam ki). Ezért ami saját adat, saját számítás, saját magad által készített diagraám, ábra, táblázat nem szükséges. (Ezt a mondatot én találtam ki).
2021. aug. 18. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Gondolom a leírásban megemlíted a kérdőíveket, vagy hogy pontosan miről is szól a diagram

"A megkérdezettek 70%-a mondja azt, hogy blablabla" vagy ilyesmi, ahogy az újságban is lenni szokott


Ebből már egyértelműen le lehet vonni, hogy mi az adatok forrása.

2021. aug. 18. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

- Akkor, azt, hogy tudom megcsinálni, hogy ha pl. nem saját adatokból dolgozom a diagrammban, akkor a diagramm alatt a bal alsó sarokban megjelölöm a forrást.


Tehát, így nézne ki:

- 1. ábra (egy Word-ben középre zárt Excel-ben készített diagram felett)

- diagram (amiben benne van a kérdés felől, amiről szól pl. Hány fő...?, alatta az oszlop diagram)

- forrás:... (A BAL ALSÓ SAROKBAN A DIAGRAM ALATT)


Több helyen láttam ilyet és elvileg nekünk ez a formai követelmény. De levelezőre járok, nincs kitől megkérdezni.

Az nem jó, h: Hivatkozások - felirat beszúrása - diagram alá (Mert ebben az esetben vagy középre zárja, ami a diagram közepe. Vagy bal oldal szélére zárja, ami már a diagramtól távol van, mivel a diagramm középre van zárva.)


Köszönöm!

2021. aug. 18. 18:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!