Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Szerintetek mért használ még...

P.O.C. kérdése:

Szerintetek mért használ még mindig sok otthoni felhasználó Windows XP -t?

Figyelt kérdés

Itt elsősorban mint elsődleges fő rendszerre értem. Tehát nem a nosztalgiázókra, vagy a technika megszállottjaira gondolok elsősorban, akik egy másik gépen nyüstölik próbálgatják.

A méltán népszerű Windows 98 SE 1999 -ben jelent meg 2 évre rá meg az XP. Viszont 98 -at mát vagy 10 éve nem használ senki, a meg lassan 10 éve nem támogatott XP -t meg még mindig használják. Nem értem, mi ez a hatalmas motiváció mögötte, hogy csak azért is foggal körömmel ragaszkodnak hozzá egyesek.



2021. aug. 27. 13:07
A kérdező szavazást indított:
Csóró vagyok korszerűbb gépet venni, amin újabb rendszer is elfut...
Lenne pénzem, de fösvény vagyok számítástechnikai hardverért pénzt adni...
Szerelmes vagyok a Windows XP -be...
Maradi boomer vagyok és ugye "régenmindenjobbvót"...
Nagyon ritkán használok PC -t, ez még működik, ezért értelmetlen lenne fejlesztenem..
Olyan szoftvert használok, aminek nincs újabb változata, a régi meg csak ezzel kompatibilis..
Nélkülözhetetlen, pótolhatatlan hardvert használok, ami csak ezen működik...
Kontós vagyok, és az XP még patyolat tiszta, ahol nem figyelnek meg. ..
Offline használom valamire, netezni úgyis csak telefonon/tableten szoktam..
13 szavazat
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Ez kicsit összetettebb.

A legtöbb helyen ahol ilyen régi rendszert látsz általában "idősebb" generáció.

10~15 éve megvettek egy gépet, rajta egy rendszerrel amin megnéznik a leveleket, esetleg beszélni az ismerősökkel, családdal Skype -on vagy messengeren...

Ők akkor fogják cserélni, ha megadja magát a hardver, akkor vesznek egy épp aktuálisat, amit szintén addig használnak amíg megy.

Azért van XP -ből több, mert amikor szinte már mindenkinek lehetett otthon mert megtudták venni, más nem részletre, mindenkinek lett valamilyen 0.25 ~ 1 Mbps internet otthon, akkor az XP volt az aktuális rendszer, és elég hosszú idő telt el mire új került a piacra.

A másik ilyen rendszer a Windows 7, ez is hosszú ideig még velünk lesz szintén hasonló okból.

Nem csóró / fösvény / maradi / szeremes ... a rendszerbe.

Egyszerűen csak használja amíg megy, nem a trendeket követi épp mi "menő".

2021. aug. 27. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
IE8 forever..!
2021. aug. 27. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
34%
Nem használ sok felhasználó XP-t.
2021. aug. 27. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Hardware accelerated sound, EAX, A3D, egy halom legacy feature, ami már a Vistából is hiányzik.
2021. aug. 27. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!