Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Milyen fájlban érdemes rendere...

Milyen fájlban érdemes renderelni?

Figyelt kérdés

.mov vagy mp4?

Melyik jobb és miért?



2021. szept. 5. 13:32
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Mindkettő csak konténer, a használt codec, illetve a kódolási beállításoktól függ a minőség, elletve magától a forrástól is.
2021. szept. 5. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

H.264 ben szoktam mp4-et.

QuckTime H.264-ben a mov-ot.

Régi VHS családi videókat digitalizáltam és azokat vágtam meg Resolve-ban és rendereltem le, csak nagyon nem értek ehhez és nem szeretném azt, hogy egy idő után sérüljenek a fájlok a külső hdd-n. (ha létezik egyáltalán ilyen probléma ezeknél)

Melyik időt állóbb formátum?


De lehet, hogy full hülyeségeket kérdezek... :)

2021. szept. 5. 13:40
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

"De lehet, hogy full hülyeségeket kérdezek"


Igen, ez nem függ ezektől. Ha félsz az adatvesztéstől tárold minimum 2 de inkább több helyen. Külső egység jó, mellett valami ismertebb felhőtárhelyre is menjen fel legalább.


Ha egyik sérül, eltűnik, azonnal készíts újabb másolatot.

2021. szept. 5. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
100%
Én az MP4/H264+AAC kombót javaslom, mert ez a legszéleskörűbben támogatott formátum. Mentsd ki a videókat két külön külső USB-s winchesterre, meg mondjuk esetleg felhőtárhelyre feltöltheted, ahogy az előző válaszoló mondta. A külső winchesteren tárolt fájlokhoz Total Commanderrel tudsz csinálni egy SFV ellenőrző fájlt, amit mondjuk egy évben egyszer letesztelsz, és ha hibás fájlt talál, akkor új másolatot készítesz, lehetőleg újabb winchesterre. De ez csak a tutibiztos módszer, a gyakorlatban annyira nem kell tartani az adatvesztéstől. Nekem pl. van két 1 TB-os WD Elements winchesterem, és még soha semmi nem sérült rajtuk, pedig már több, mint 5 évesek. Persze az idő előrehaladtával ez nyilván változni fog.
2021. szept. 5. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Több helyre fogom elmenteni őket.
2021. szept. 5. 17:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!