Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Windows XP - Fájl/mappaátnevez...

Windows XP - Fájl/mappaátnevezés - "...nem nevezhető át: A megadott néven már létezik fájl. Adjon meg más fájlnevet" Többi lent ?

Figyelt kérdés

[link]

[link]

[link]

Példa: Egy mappának az a neve, hogy "Új mappa" és mondjuk arra szeretném átnevezni, hogy ... legyen mondjuk "háztartási dolgok" - ilyen már létezik ugyanabban a mappában, ezért ki fogja írni az említett üzenetet, majd akár az x-re, akár az OK-ra kattintok, az eredeti nevet írja ki szerkesztési nézetben, tehát ez esetben "Új mappa". De mi van akkor, ha én ragaszkodnék a "háztartási dolgok"-hoz és utána tennék egy számot, hogy "háztartási dolgok-1". De még egyszer be kell gépelni az egészet - ami értem, hogy csak mp-ekről van szó, de ezen ne ragadjatok le!. És, ha 2x vagy 3x ilyen hosszú nevet szeretnék megadni, akkor az még több veszteség.

Mondhatjátok, hogy ennyi idő alatt több évnyi ilyen előfordulást takarítottam volna meg.

Értem, de én megoldást szeretnék a problémára és mivel minden utasításból áll, ezért ez is megoldható. A kérdésem az, hogy hogyan tudom beállítani, hogyha ugyanolyan név szerepel már, úgy a szerkesztési nézetben hagyja meg, amit már beírtam.



2021. szept. 6. 10:55
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
ctrl+a, ctrl+c, mielőtt lepüfölöd az entert és akkor legközelebb csak ctrl+v kell, ha újrabekéne gépelni
2021. szept. 6. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
régi mappa névre Ctrl+C > új mappa átnevezése Ctrl+V és beírod a megkülönböztető karakter(eke)t
2021. szept. 6. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
20 év alatt most csinálod ezt először..? 8-)
2021. szept. 6. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
54%

Ha több mappát szeretnél ugyanazon a néven, akkor kijelölöd mindet, átnevezés, beírod a nevet és enter.


Láss csodát:


Mappa neve

Mappa neve (1)

Mappa neve (2)

Stb.

2021. szept. 6. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Amit elfelejtettem írni, hogy: Olyan esetekre keresek megoldást, amikor nem emlékszem, hogy már létrehoztam pontosan ilyen mappát/fájlt. Tehát nem fogom minden egyes fájl vagy mappa létrehozásánál ctrl+c-t nyomni. Nem ez volt a kérdés lényege.
2021. szept. 6. 17:32
 6/7 anonim ***** válasza:
Alapból nem lehet, DD erősen kétlem, hogy ez túl gyakran előfordul.
2021. szept. 6. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
54%
Használj Total Commandert és megoldódik a problémád.
2021. szept. 6. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!