Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Alaplap, processzor, videó...

ByRoT kérdése:

Alaplap, processzor, videó kártya driver frissítése legújabb verzióra számítógép újratelepítése után?

Figyelt kérdés

Sziasztok, szeretném a gépemet újra telepíteni, Win10 64bitest fogok telepíteni rá.

Alaplapom: Asus Sabertooth Z97 Mark 2

Proci: Intel Core i7 4790K @ 4.00 Ghz

Videó kártya: 2047MB NVIDIA Geforce GTX 1060 6GB

Én régebben miután feltettem a windowst nem raktam rá már semmit, mert automatikusan települt, videókártyánál meg felraktam az Nvidia Geforce Experiments-et, és ott a programon belül tudtam frissíteni a legújabb driverre. Szóval az igazából nem is kérdés, de az alaplap és proci igen. Rákerestem hivatalos Asus weboldalon az alaplapnak, meg is találtam a drivereket, most ott minden fajtából dob ki drivert (chipset, audio stb.) ott mindegyikből az elsőt töltsem le amit kiadott? Csak azért kérdezem, mert ha lenyitom, ott vannak a régebbi verziók amik értelem szerűen nem kellenek, de egy kategória alatt vannak más fájl nevek mint amit az elsőnek kidobott, és abból is vannak régebbiek. Most akkor 1 kategória alól az összes különböző fájl nevet le kell tölteni dátum szerint a legfrissebbet? Proci drivereket még nem néztem, gondolom ott is a hivatalos intel oldalról kell letölteni a legújabbat.

Illetve egy friss windows-on (régen raktam már fel nem emlékszem) ott már az első bejelentkezéskor felrakja a drivereket vagy csak windows update után? És ha igen akkor a régieket törölni kell mielőtt újakat rakok?

Nincs az Asusnak meg az Intelnek hivatalos programja (driver boost szerű programokról nem hallottam jókat) mint az Nvidia-nak a Geforce Experiments, hogy felismeri az drivereket és egy gombnyomásra a legfrissebbre telepíti?


Remélem valaki képben van ezekkel a témákkal, én régen felraktam a windowst, lefrissült és nem foglalkoztam tovább a driverekkel, kivéve a vidi kártyát, ahogy fent is írtam, és most szeretném, hogy mindenből a legfrissebb driver legyen fent.


Köszönöm előre is, ha valaki tud részletes tájékoztatást adni a dologgal kapcsolatban! :)



#Windows #driver #Alaplap driverek telepítése #Processzor driverek telepítése
2021. szept. 8. 15:58
 1/2 anonim ***** válasza:

Mikor felraktad a windowst és netre van kötve feltesz valamilyen drivereket.

DDU-val törölheted azokat amiket felrakott, utána manuálisan felteszed azt ami neked kell. Asusnak ott az armory újabb lapoknál, ami egy kalap sz*r.

i5 2500k-tól kezdve 11900k-ig a ryzenen keresztül minden megfordult a kezemben és 2 drivert raktam fel: hang és GPU. Ezeken kívül semmi mást, mert felesleges volt. Amelyik ssd-hez kellett max még azt.

A legfrissebb driver nvidiánál pedig nem a legjobb, sőt nem is stabil sok helyzetben.

2021. szept. 8. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Mielőtt feltelepíted a Windowst leszeded a drivereket, felmásolod egy pendrivera és telepítés után még netre kapcsolás előtt felrakod őket. A legutolsó drivereket szedd le, a processzorhoz nem kell driver.


Amúgy ennél már a Win10 megoldja generic driverekkel is... :)

2021. szept. 8. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!