Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Sebesség szempontjából Pop!_OS...

Sebesség szempontjából Pop!_OS 21.04, Fedora 34, vagy egyéb Gnome disztró?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Nemrég váltottam linuxra, jelenleg a Fedorát használom, de szeretnék kipróbálni már disztrókat is.


Mivel régebbi gépem van (4.gen I5, 8gb ram, SSD) fontos, hogy ne zabáljon túl sok erőforrást. De ezért annyira nem gáz a helyzet, hogy egyszerűbb DE kelljen (pl. XCFE), a Fedora nagyon szépen fut, és bejött a Gnome, ennél maradnék.


Ehhez képest milyen teljesítményt nyújt a Pop!_OS, vagy esetleg egy Manjaro Gnome, vagy EndeavourOS, esetleg ElementaryOS (aminek a felülete kicsit hasonlít a Gnome-hoz)?



2021. szept. 8. 21:17
 1/6 anonim ***** válasza:
A gnome nem disztró. Amúgy teszteld le és nézd meg melyik felel meg neked a legjobban. Pont ezért van live része.
2021. szept. 8. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Úgy nagy általánosságban nekem az a tapasztalatom, hogy az Arch alapú disztrók jobbak teljesítmény szempontjából, mint az Ubuntu alapúak. Ami azt illeti, minden jobb, mint az Ubuntu. Fedora nálam kb. ugyanolyan, mint az Arch, de én egy minimál verziót raktam fel, nem tudom, milyen lenne egy teljes Fedora.

A gépeden amúgy mindegyik elfutna rendesen, szóval nem ez alapján döntenék.

2021. szept. 8. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Bocs, félreérthetően írtam: Gnome-ot használó disztró.
2021. szept. 8. 22:05
 4/6 anonim válasza:

Nekem Fedora 34 Workstation Edition van a gépemen.Erről írom a választ.Előtte volt Ubuntum,utána Suse.A hármat összehasonlítva a leggyengébb az Ubuntu,viszont ehhez van magyar közösségi támogatás.

A támogatás gyenge lábakon áll.Nyár végén a honlapot pihentették,nem lehetett sem megnyitni,sem az új Ubuntu operációs rendszert letölteni.Legfeljebb a külföldi honlapról.

A Suse is nagyon jó volt,de valami folytán nem tudtam másodszorra telepíteni.A Fedora van olyan jó,mint a Suse,bizonyos szempontból még jobb is.Könnyebb kezelni,programokat telepíteni.

2021. szept. 9. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szerintem is elég gyorsak az Arch alapúk disztrók. Egy hasonló kaliberű Fujitsu PC-n (i5 4.gen, Samsung EVO SSD, 8 GB RAM, Geforce GT 710) fut nálam Manjaro Gnome, a sebességre abszolút nem lehet panaszom.


A Debiant és Debian alapú disztrókat lassabbnak érzem, de nálam anno az OpenSuse 15 szerepelt a legrosszabbul. Lassú volt, hetente kétszer indokolatlanul lefagyott, netes játékoknál nagyobb volt a laggom... a 15.1 már nem fagyott, de a lassulások ott is megvoltak.

2021. szept. 15. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én Garudát vagy Manjarot ajánlok. Arch alapúak, stabilak, frissek, de könnyű őket telepíteni.
2021. szept. 15. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!