Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Windows 10 vasarlas?

Windows 10 vasarlas?

Figyelt kérdés

Hali, most fogok uj laptopt venni, es hogy sporoljak egy kis penzt kulon terveztem venni a windowst.

Neztem, hogy vannak aktivalo licenszek, amiket meg kell vasarolni (pl emagon neztem).

Nos egyreszt, lehet tudni miert ilyen nagyon az arbeli kulonbsegek? En csak digitalis licenszet neztem, van 7000forintert meg 12000 forintert is.

Masik, mit jelent az, hogy “retail” licensz? Az valami hasznalt windows?

Elore is koszonom a valaszokat! (Esetleg hol erdenes meg windowst venni?)

Nem lesz CD olvasoja az uj laptopomnak



2021. szept. 10. 21:39
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
72%
A retail azt jelenti, hogy tulajdonoshoz van kötve. OEM meg alaplaphoz. Ezért lepotoznak, de összes kulcsot/kulcsomat ebayről vagy hrk-ról vettem kb. 500 forintért darabját.
2021. szept. 10. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:

Én a harveraprón vettem, igazából magát a windows a microsoft oldaláról letöltöd, a megvásárolt kóddal pedig aktiválod. Elvileg ez olyan, hogy bármennyiszer újratelepítheted, akkor is jó lesz. Elég segítőkészek voltak, én ajánlom őket.

[link]

2021. szept. 10. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Koszi szepen ;) a hardwareaprot mar ajanlotta mas is, koszi szepen
2021. szept. 10. 22:48
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

1 nincs ezzel semmi baj. Magyarországon hajlamosak azt hinni, hogy ez fekete, de egy német peren jogosnak ítélték meg, hogy bizonyos cégek eladják a licenszeiket. Kint én is 15-20 euróért vettem őket.


Pl. office is volt fillérekért, annyi kitétellel, hogy cégként nem használható, csak privát célra, de nekem arra tökéletes.

2021. szept. 10. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Itt van 2390 forintért Win10 Pro: [link]


Srácnak rengeteg pozitív értékelése van negatív értékelés nélkül.

2021. szept. 11. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 P.O.C. ***** válasza:

Retail: kereskedelmi (dobozos): Többször felhasználható, nem kötődik hardverhez, de egy időben csak egy gépen használható.


OEM: hardverhez kötött, nem telepíthető át másik gépre. Az aktiválások száma is korlátozott.


De ha nagyon olcsó helyen veszed valószínűleg volume MAK típusú kulcsot kapsz, hiába van van OEM -ként vagy retailként árulva. Ez vállalati verzió, több gépre adják ugyan azt a kulcsot. Meg van szabva az aktiválások száma.


Amúgy az hogy az EU területén ez legális, szerintem csak legenda. Olvasd el az alábbi cikket: [link]

2021. szept. 11. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

6 itt egy ítélet németektől, igaz oracle licensszel:


“Das sagen die Juristen


Alle von uns erfassten Händler berufen sich auf das EuGH-Urteil im Fall UsedSoft gegen Oracle vom 3. Juli 2012. UsedSoft verkaufte gebrauchte Softwar...”


Ettől a résztől érdekes a cikk.

[link]

2021. szept. 11. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
De szerintem hasonló ítélet született windowssal is, csak nem találtam hirtelen.
2021. szept. 11. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
25%
Felesleges keresgetni 2-3 ezre forintos licenszeket, ott van a KMSpico, az ingyen ad egy kulcsot :)
2021. szept. 11. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
58%

9

Csak az a baj vele, hogy nem túl legális...

2021. szept. 11. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!