Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Miért van kevés FPS- em...

Miért van kevés FPS- em Minecraft ba ?

Figyelt kérdés

A gépem bőven elég a játék futtatásához. Java verziót futtatom. Vanillaba sincs meg a fix 60 fps em. Optifine se hoz semmi javulást. Fabric + Sodium mod al tökéletesen futtatja 100+ fps em van kimaxolt grafikával viszont az meg nincs 1.17.1 es verzióhoz csak régebbihez. Próbáltam állítani a ram mennyiséget de igazából nem befolyásolt semmit.

Sodium hoz hasonló mod ok is jöhetnek mert az tényleg remekeül rendbehozza az FPS-t csak jó lenne olyan amivel a legfrissebb verziót is futtathatom.


win10 64 bit

Intel Xeon E5-1650

Gtx 1060 6gb

16gb ram



2021. szept. 14. 14:53
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
VGA drivert frissítsd első körben, vagy ha a legfrissebb van fent, akkor az egyel régebbit tedd fel. Béta drivert ne használj.
2021. szept. 14. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Azon már túl vagyok . Nem történt semmi változás. Illetve időközben kipróbáltam a Windows verziót az is tökéletesen megy bár gondolom nem sok köze van a JAVA-shoz.
2021. szept. 14. 15:38
 3/5 anonim ***** válasza:
60%
Akkor a Java-t frissítsd. Vagy nézd meg a feladatkezelőben, egyáltalán használja a GPU-t, nem csak a CPU-t pörgeti?
2021. szept. 14. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Hát így játék közbe procit 30-60% körül használja a videókártyát pedig 10-30% környékén . FPS em pedig 25-60 környékén ugrál . (60fpsre levan korlátozva ) 24 es Render Distance van. Ha ezt lejjebb viszem valamennyit javul a helyzet de nem mondanám hogy jót tesz a játékélménynek ráadásul tisztán emlékszem hogy régebbi gépemen semmi gond nem volt ettől még nagyobb render distancéval se. Nem azt mondom hogy így ebben a formában játszhatatlan a játék de ha netalántán egy shadert is mellé akarok dobni akkor már diavetítés lesz belőle. :)
2021. szept. 14. 15:47
 5/5 A kérdező kommentje:
Ugye az a legfurább az egészbe hogy nem pörgeti 100 on se a procit se a videókártyát. Tehát elvileg a gép teljesítményével nincs probléma. Javaból a legfrisebbet most raktam vel de az se hozott változást.
2021. szept. 14. 15:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!