Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Melyik folyamat felelős, hogy...

Melyik folyamat felelős, hogy a Windows leálljon, kijelentkezzen?

Figyelt kérdés
A Winlogon-ra tippelnék, igazából, csak megszeretném erősíteni, hogy valóban az e, mivel ha az, akkor a windows-t megtudom blokkolni, a normál leállítástól/kijelentkezéstől, ennek köze sincs a csoportházirendszerkesztőhöz. Külső programmal teszem ezt.
2021. szept. 22. 12:25
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Az smss.exe talán még jobb. De az ultimate az az ntoskrnl.exe.
2021. szept. 22. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget, ment a zöld :)
2021. szept. 22. 12:50
 3/18 anonim ***** válasza:

Az oszt igen. Nem ismered az OS-t, de már ilyen szinten piszkálnád.

És miért jó, ha meghal a windows leállítás közben?

Amúgy meg az is System módban fut, azt te nem fogod tudni blokkolni...

(igen, shift-del srác vagyok)

2021. szept. 22. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Ismerem az oszt :D Tudni fogom blokkolni kérem szépen :D Comodo Antivirus HIPS-ével. Ez egy kikapcsolás elleni védelem lesz kedves Shift-del-es srác.
2021. szept. 22. 12:54
 5/18 A kérdező kommentje:
Elírtam, ismerem az OS-t.
2021. szept. 22. 12:54
 6/18 A kérdező kommentje:
Áh, kihagytam egy kérdésedet, nos, nem fog meghalni leállítás közben, mivel, ha rányomok a kijelentkezés gombra, egyszerűen nem áll le.
2021. szept. 22. 12:58
 7/18 anonim ***** válasza:
Ez azért nem így működik.
2021. szept. 22. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy nagyon hülye ötlet. Összehasonlítva a rendes megoldással ez olyan, mintha alád rúgnék, aztán elkapnálak, hogy ne ess el. De akkor már nem egyszerűbb és tisztább, ha nem rúgok alád?


Nem szégyen az, ha nem ismered a rendszert ilyen szinten, rengetegen még azt sem tudják, hogy mi a Windows. Csak ne tégy úgy, mintha ez nem így lenne, mert akkor egyrészt magadból csinálsz bohócot, másrészt olyan galibát okozhatsz magadnak, amit tízszer tovább tart helyrehozni, mintha másokra hallgatva, normálisan csináltad volna amit szeretnél. Persze a döntés a Te kezedben van.

2021. szept. 22. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

Na az a windows maradjon talpon ami alól kihúzom a tápot.. :)


Én inkább biosban beállítanám hogy naponta automatikusan kapcsoljon be (hamár egyszer valaki kikapcsolta), +WoL

2021. szept. 22. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

Nézzétek, megértem mire gondoltok, de a szabály az, hogy a virtuális gép az elsődleges teszt környezet, amint működik, jöhet az eredeti gépre. A comodo-nak a hips-e, valahogy, képes dll-t beadagolni a System-nek. Amivel, irányítja, a memóriahozzáférését, meg mindenféle ilyesmit, és természetesen, amikor cselekszik a System, akkor én azt látom, és beállíthatom, mivel system, valóban vannak részei, amiket nem lehet leblokkolni, éppen ezért működik az ötlet.


8-as, értem én, hogy folyamatosan jössz a kérdéseim alá, "Monolis nem értesz a Windows-hoz" De igen is tudom mit csinálok, akár hiszed akár nem, eddig mindenféle módosítást, a legkörültekintőbben csináltam, és nem volt probléma belőle. Én csak azt mondom neked, hogy ne ítélj meg senkit, ha nem ismered. A Windows-t helyreállítani, pedig annyiba tellik, az ilyen megoldásoknál, ha valami ténylegesen rossz volna, hogy C:\Windows\System32\Config és a felhasználói mappa elmentése, majd a pendrive-os boot-os cuccal, visszarakom a régebbi-t.


7-es, ami azt illeti, ha nem hiszed, én bemutathatom egy pár perces videóba, a videóba rányomok a "Kijelentkezés-re" ott alul, semmi nem fog történni.


9-es, az én bios-om nem rendelkezik ilyesmivel :D De, nem is emberek végett kell ez, hanem mert, én van amikor fáradt vagyok, de nagyon, és még van amit meg kéne csináljam, a múltkor kinyomtam a Windows-t 5x, magam ellen kell ez a védelem :D De persze, jól jön, ha valamelyik program úgy dönt, hogy most leállítja a gépet. (Újraindítási lehetőség bepipálva, programtelepítésnél, saját figyelmetlenségem)


Szóval, annyi az egész, hogy nem szeretem, a vakon való ítélkezést, én mindent amit a kérdésembe leírok, azt okkal teszem, ez neked szól, (Shift+Del-es srác :D ) De ne értsd félre, én emiatt, nem utállak vagy ilyesmi. Így vagy úgy, de megfoglak győzni, hogy változtasd meg a falon átlátás módját :D

2021. szept. 22. 14:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!