Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Windows mentés készítése...

Windows mentés készítése újratelepítés előtt, utána virtuális gépként megjelenítéssel?

Figyelt kérdés

Adott egy Windows telepítésem, aminek már sok a nyűgje, szeretném újratelepíteni.

A fontosabb fájlokról csinálok mentést, de tartok tőle, hogy valami kimaradna, ezért arra gondoltam, hogy csinálok valamilyen image backup megoldást, amit elrakok egy külső HDD-re és ha valami kell, akkor virtuális gépbe betöltöm és kinyerem belőle, ami kell.

Ez hogyan, mivel lenne érdemes csinálni?



2021. szept. 23. 17:49
 1/3 anonim ***** válasza:
"Fontosabb fájlokról" miért nem az összesről? És akkor utána tudsz simán bogarászni ha valami kimaradt. Nyilván a feltelepíett programokról nem kell, mert úgyis az a cél, hogy újra telepítsed. De érdeme azokat is menteni, hátha valami idiótaság miatt ezt-azt elpakolt valami hülye helyre (pl. sok esetben a tervező programok képesek egészen eldugott helyekre tenni az egyéni beállításokat tartalmazó fájlokat és szenvedhet vele az ember mire újra összekattogtatja). Én teljes mentést szoktam csinálni egy külső HDD-re amit kb. 1-1,5 évig őrizgetek utána jó lesz még az egy újabb mentésre.
2021. szept. 23. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Pelenkásfiú ***** válasza:

Windows 10-ben van egy Windows 7 backup nevű szolgáltatás.

Olyan formátumban csinálja a mentést, hogy még virtuális gép sem kell, fel tudod csatolni a fájlt meghajtóként. :)

Meg persze vissza is lehet belőle állítani a rendszer.. alapból arra való.

2021. szept. 23. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

1: igen, ez alap. De nem csak fájlok vannak, hanem beállítások, konfigurációk, könyvjelzők, history, telepített programok, stb. Ilyenkor praktikus, ha az is megvan, elérni elfér


2: köszi, megnézem

2021. szept. 24. 05:23

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!