Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Milyen videószerkesztő program...

Milyen videószerkesztő programokat ajánlotok?

Figyelt kérdés

Szeretnék majd a jövőben belekezdeni a videózásba, mert van egy jó ötletem, amivel kapcsolatban gyártanék videókat, csak a helyzet az, hogy jelenleg nulla a tudásom ilyen téren és mielőtt belevágok, időben szeretném elsajátítani az ehhez szükséges dolgokat.

Megköszönném, ha ajánlanátok valami jó programot videóvágásra, ami lehetőleg ingyenes (vagy ha nem, akkor nem egy vagyonba kerül, de szerintem kezdésnek az ingyenes jobb) és viszonylag átlátható egy kezdő számára is. Az, hogy magyar nyelven legyen, nem feltétel, tudok angolul is. Letölthető legyen Mac-re. Fontos, hogy tudjak vágni, képeket beszúrni, feliratokat rakni, legyenek bizonyos effektek, ilyenek… Meg láttam olyanokat nem egy videóban, hogy az illető a laptopja vagy telefonja képernyőjét beszúrta, és ott mutogatott valamit, ezt hogy kell? Ehhez is kell valami külön program?

Illetve bármilyen tanácsot szívesen fogadok akár a videóvágással/szerkesztéssel, akár a videózással kapcsolatban.



2021. szept. 25. 08:24
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

[link]

Válassz egyet. Személy szerint davinci resolve ot használok, de hogy őszinte legyek nem tudom hogy mennyivel jobb/rosszabb mint a többi, pár évente egyszer kell videót vágnom, ez volt az egyik ilyen lista tetején, kipróbáltam, működött, úgyhogy maradt.

2021. szept. 25. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
27%
Szerintem a legegyszerűbb és leghatékonyabb, ha összeválogatod régebbi hardverekből a munkagépet, ami lehetőleg Windows-os, rajta egy régebbi Sony Vegas-al (13). És mikor képeznéd le az adott anyagot, azt VGA-val teszed és nem a CPU-val (OPENCL). Időben és energiában és pénzben ez a leghatékonyabb.
2021. szept. 25. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

Ha Mac, akkor nem sok alternatíva van: Apple Final Cut Pro. Persze van Vegas vagy Adobe Premiere almásra is, de mindkettő havidíjas, a Final Cut-ot pedig csak egyszer kell megvenni.

De amúgy én is PC-t ajánlanék vágásra, sokkal rugalmasabb, és a Davinci Resolve ingyenes létére mindent tud, amit a három nagy etalon szoftver.

2021. szept. 25. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm, majd megnézem, amiket írtatok. Idővel majd akkor beszerzek egy windows-os gépet is.
2021. szept. 25. 10:11
 5/19 anonim ***** válasza:

Iránymutatónak itt van egy videó…

[link]

2021. szept. 25. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:

És ez miben mutat írányt? Hogyan használjunk egy 7 éves videóvágót 11 éves videókártyával?

Hogyan végezzünk el egy rakás felesleges számítást OpenCL/CUDA alapon a GPUval, amik amúgy egy 5 évvel fiatalabb fixfunkiós hardverrel rendelkező IGPvel nagyságrendekkel gyorsabban mennek?

Premire Pro 2020-szal és egy i3-10100-zal dedikált videókártya nélkül gyorsabban végzel egy renderrel, mint a vegas13+HD6000 kombóval. Halló, 2021 van :D


Ne sz0passátok már szerencsétlent ilyen hülyeségekkel, ha nem tudtok hasznos tanácsot adni akkor miért válaszoltok?


Macre kell videóvágó akkor ott a free DaVinci Resolve vagy ha amíg beletanulsz addig lehúzod ncoreról ingyen a Final Cut X-et vagy a Premieret és ha valamelyik megtetszik, kezelhetőbbnek és átláthatóbbnak érzed mint a többit akkor megveszed.


Akik ilyen 10 évvel ez előtti baromságokat tukmálnak rád azokat meg messziről kerüld el, mert látszólag fogalmuk sincs a jelenről.

2021. szept. 25. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
Igen, valós idejű lejátszásnál 2x vagy 3x gyorsabb renderelés?! Vagy túl olcsó a régi hardver? Muti már szoftveresen rögzített videókat a folyamat közben!
2021. szept. 25. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

A többit már ki sem emeled? Talán azokat nem is érted?

Nem véletlenül nem használ SENKI ma már Vegas Pro 13-as HD6000-rel, ugyanúgy ahogy 10 éves Premieret és a többit sem.

Próbálj már meg lejátszani egy HEVC 4K60FPS 10bites videót HD6870nel, majd tolb be a timelinera és dolgozz vele framedrop nélkül. Ja, hogy ez nem menne vele, de legalább látványos lenne a konstans 2-5 FPS :D


Oké, akkor csináljunk proxyt belőle,mert akkor már nincs akkora gond, de az meg idő igaz? Megcsinálod a proxyt, összevágod a videódat, kirendereled és ha kiderül hogy elbacctad akkor újra. Feleslegesen elpocsékolt idő.


Nézd már meg mit linkeltél: HD6870 és 6970. Mindkettőnél UVD 3.1-et támogat hardveresen ami azt jelenti hogy még a H624 enkódolást sem támogatja hardveresen,a H265-öt meg egyáltalán nem, nem hogy egy youtube-os VP9-et esetleg AV1-et. Mit csinálsz,ha akkor ha feltöltesz egy videó youtubera és ott látványosan rosszabb lesz, mint a forrásfájl nálad? Én már jártam úgy, hogy feltoltam a 1080p H264-es forrást youtubera,amit a youtube átkonvertált VP9-re és látványosan rosszabb lett a kép.


Tanácsoljuk azt egy kezdő videósnak, hogy vegyen régi olcsó hardvert, gyártsa órákig a proxyt a forrásból majd szerkesztés után exportáljon valami tömörítetlen formátumba és onnan handbrakekel gyártson pl a youtube számára megfelelő VP9 vagy AV1-es forrást ( persze ezt is processzorral.. )?


Az én olcsó, 1,5 éves telefonom is tud natívan HEVC tömörítéssel rögzíteni 4Kban, az összes ennél drágább kamera,telefon,akciókamera és drón támogatja ezt. Hogy akarsz ilyen formátummal dolgozni olyan kártyával, ami ezt hardveresen még nem támogatja? Míg az én gépem a HEVC 4K@60 és 1080p@120FPS tartalmakkal gond nélkül boldogul a Premiereben ( mert nálam már van hardveres HEVC enkóder és dekóder ) addig ez HD6000-res Radeonnal nem lehetséges mert nem támogatja,minden a processzorra marad. Ha nem hiszed próbáld ki. Valós idejű lejátszásnál nem 2-3 szoros sebességkülönbség van hanem 4K@60 esetén több mint harmincszoros, mert nálam framedrop nélküli realtime playback van ( pedig ez sem új GPU ) egy HD6970 esetében meg konstans 3 FPS sem lenne.


Rendernél is meghatározó, hogy van e hardveres enkóder, mert az jelentősen gyorsabb, mint ugyanannak a CUDA/OpelCL alapú számítása ( a GN egyik videója pont erről szólt és néhány folyamattal az i9 IGP-je hamarabb végzett, mint a dupla Tesla kártyás rendergép ). Ha nem hiszed, próbáld ki. Válassz egy olyan jó nagy forrásfájlt, sok művelettel majd exportálj egy olyan formátumra amit hardveresen támogat a GPU-d, meg egy olyanra amit már nem. Jelentősen eltérő renderidőt fogsz kapni ugyanazon forrásfájl esetén. Ezekhez nem kell link meg internet, ki tudod te is próbálni a saját gépeden.


Azt amúgy látom, hogy a Vegas Pro 13 támogatja az OpenCL-t, de ha jól látom a CUDA-t nem, pedig az gyorsabb az nvidia kártyákon. Arról sem írnak a honlapjukon mennyire skálázódik jól a processzormagokkal, több GPUval stb..


Nem a Vegast akarpm lehúzni, az új Vegas biztos jó és biztosan tud mindent amit a többiek. De a 7 évvel ez előtti az már messze nem ugyanaz (pl a 2017-es és 2020-as Premiere Prok között is brutál nagy különbség van ).

2021. szept. 25. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
Engem azért érdekelne egy link… A YouTube-on biztos fent van egy videó erről. Azt se bánom, ha AVERMEDIA-ás, csak ne a beállításig legyen megtekinthető, hanem maga a leképzés.
2021. szept. 25. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

Konkrétan miről szeretnél linket? Mi az amit otthon nem tudsz hitelesen letesztelni?


Az általad linkelt videón a a HD6870 1GB, a HD6970 2GB VRAMmal szerelt kártya. Nálam a Premiere Pro 2020 esetében a 4K@30FPS playback 1,3GB VRAM-ot igényel,a 1080p@120 az 1,6GB-ot, a 4K@60HEVC pedig 2GB-ot. Mindezt 100% playback felbontáson, 0% processzorterhelés mellett csak GPU alapon ( RX480, UVD 6.3). Ugyanezt egy 1GB-os HD6870nel nem lehet megcsinálni, mert még nem támogat HEVC-t meg ennyi VRAM sem áll rendelkezésre. Itt már fizikai korlátok vannak. Ezt a fixfunkciós hardver+VRAM kombót ki lehet váltani OpenCL és CPU alapú számítással, de az jóval lassabb.


A youtubeon nem nagyon találok erről semmit, valszeg azért mert a munkafolyamat szempontjából túl nagy időtávot fog át a probléma és senki nem tesztel ekkora távlatban.

2021. szept. 25. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!