Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Chrome alatt, saját google...

Chrome alatt, saját google fiókkal, bizonyos YouTube videókat nem tudok 1080p -ben megtekinteni, de inkognitó/vendég móddal és más böngészővel viszont jó, mitől lehet?

Figyelt kérdés
Ma vettem észre a jelenséget. Más böngészővel (pl. Edge) is megjelenik az 1080p az adott videókon, csak Chrome alatt, és ott is csak azoknál a videóknál, amik a saját csatornámon szerepelnek, és még néhány videó más csatornáról, amiket már megnéztem valamikor, vagy pedig belenéztem. A Cache fájlok törlése sem segít. A böngészési előzményeket, jelszavakat meg nem szeretném törölni. A Shift + F5 vagy Ctrl + F5 trükk sem segít az adott videón, pedig ez meg szokott oldani problémákat bizonyos esetekben, ahol olyan probléma van, ami a gépen lévő cache fájlokkal akad össze. Van itt erre megoldás azonkívül, hogy újratelepítsem a Chrome -ot, és manuálisan töröljek minden egyéb file -t a gépről? Csak mert nem szeretnék újra bejelentkezni mindenhova. Tehát a 720p -s korlát (nem jelenik meg a menüben az 1080p) csak a bejelentkezett gmail/youtube fiókom esetében jelentkezik. Esetleg létezik valami speciális mappa, ahol egyéb jegyzetek vannak a megtekintett oldalak, YT videókkal kapcsolatban, és csak azt kellene törölni? Ha valaki tud ilyet az kérem ossza meg velem, mert csak emiatt nem szeretném legyalulni az egész Chrome -ot a gépről. Persze ha nincs más megoldás...

2021. szept. 27. 11:30
 1/6 anonim ***** válasza:
Létezik olyan bővítmény, ami H264 módba kapcsolja a YouTube lejátszást, és akkor csak 720p lesz a maximum. Nem lehet, hogy ilyen van fent neked?
2021. szept. 27. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nincs ilyenem. Először azt hittem a Poper Blocker és az Adblock Plus a ludas, le is tiltottam, de semmi. Ezeket régóta használom, és nincs gond velük, most sem ez lesz. Mivel egy csomó csatornára fel vagyok iratkozva, és rengeteg olyat látok ezeken, amit már megtekintettem, akár félig, akár teljesen, megnyitom újra és van 1080p, másik csatornán meg a sajátomon pedig egyik sem elérhető 1080p -ben. Értsd úgy, akinél nem tudok egy videót megtekinteni 1080p -ben, amiről tudom, hogy márpedig elérhető ilyen felbontásban, annál olyan videót sem tudok megtekinteni 1080p -ben, amit még egyszer sem néztem meg. Tehát mintha csatorna szinten lenne ez a hiba. Szóval itt nem maga a videó fájlok cachelése okozza a problémát, szó szerint egy meghatározott csatornára terjed ki a jelenség. Most konkrétan a sajátomon és még egy illető csatornájánál tapasztalom, a többiekén viszont nem jön elő a probléma.
2021. szept. 27. 13:14
 3/6 A kérdező kommentje:
Ez hihetetlen...Úgy tűnik szerver oldalon valami megsérült, és bugos a gmail accom. Már töröltem a sütiket, sőt, kipróbáltam Edge böngészővel is, és Firefox alatt is, semmi változás. Az öszes böngésző alatt, ha kijelentkezve tekintem meg a videókat, minden rendben van, akármelyik böngészőn bejelentkezek, meghatározott csatornán (eddig csak az enyémen és egy másik csatornán) az összes elérhető videó (még amiket egyszer sem tekintettem meg), nem elérhető az 1080p. Tehát cache, cokie, manuális törlés, semmi sem segített. Ez bizony szerver oldali probléma lesz. Volt egy furcsa pillanat (és valószínűsíthető, hogy ekkor történt az a bizonyos dolog) egyik nap, amikor ugyanis megjelent youtube videó nézése közben egy kis oktató üzenet a fogaskeréknél, mintha életemben először használnám az oldalt, valami olyasmi, hogy "Itt változtathatom meg" vagy "kapcsolhatomki/be a nyelvet/feliratot", vagy valami hasonló. Először azt hittem a google valami újított megint, és azért, de tény, hogy azóta van ez az 1080p hiánya bug két csatornán (az enyémen, és egy másik kedvelt csatornán), de az összes többi csomó csatornán meg ugyanúgy elérhető az 1080p. Ezzel sajnos nem tudok mit kezdeni.
2021. szept. 29. 02:54
 4/6 A kérdező kommentje:
Azt el is felejtettem, hogy instagrammon se működik a történetek megtekintése. Konkrétan 5 -ből csak 1 személynél tudom megnyitni a kis történetet. És ha jól rémlik, ez is ettől a pillanattól kezdve nem jó. Csak tudnám mi a fene történhetett, ha a fentebb lejrtak egyike sem oldotta meg a problémát. Vírus nem lehet, mert előre meghatározott oldalakon járok, na meg pl. telón el tudom érni az insta történeteket.
2021. szept. 29. 03:08
 5/6 A kérdező kommentje:
Nahát, a probléma ma reggelre csak úgy magától megoldódott, ami a youtube -ot illeti. :D Instás történetek még mindig nem csinálnak semmit, ha rákattintok arra a kis körre. Egyetlen személynél működik normálisan.
2021. szept. 29. 08:50
 6/6 anonim ***** válasza:
Elég fura volt ez így, az biztos. Agyaltam rajta, de nem jöttem rá én se. Csak azért szólok most hozzá, hogy ne csak magadban beszélgess. 🙃
2021. szept. 29. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!