Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Amikor egy notebook akkumuláto...

Amikor egy notebook akkumulátora lemerülés közelében van, és a gép kikapcsol, a Windows szabályosan állítja le a futó alkalmazásokat?

Figyelt kérdés
A folyamat eltart 1-2 másodpercig, ezért gyanítom, hogy nem csak lelövi őket.
2021. szept. 28. 09:55
1 2
 1/11 Morzsi007 ***** válasza:

Ha már gayta az aksi, hirtelen leesik a feszültség ott nem fog semmit bezárni, az nem szabályos leállítás.

Ilyenkor egyből kikapcsol.

2021. szept. 28. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Normál esetben hibernál, ami megőrzi a programok állapotát. De ha gyenge már az akksi, akkor nincs rá ideje, ilyenkor olyan, mintha az asztali gépet kihúztad volna a konnektorból. De régen XP-n ki lehetett kapcsolni a hibernálást, ilyenkor a jó akkut is hagyta csutkára merülni, míg ki nem kapcsolt. Ez persze nem tesz jót neki, nem ér annyit az a +5 perc üzemidő amit nyersz vele. Nem tudom, hogy 10 alatt ki lehet-e kapcsolni, nem kerestem.
2021. szept. 28. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Írtam, hogy nem hirtelen áll le. Egyébként 15%-nál szokott ez lenni.
2021. szept. 28. 11:32
 4/11 Szirty ***** válasza:

Az energiagazdálkodási beállításoktól, az akku állapotától, a gép sebességétől függ.


Be lehet állítani a Windows-ban hogy mekkora akku töltöttségnél álljon le. Amikor az akku az itt megadott szintre merül, a windows elkezdi a szabályos leállítási folyamatot.


Ha ez túl sokáig tart, vagy a folyamat alatt az akku végleg kimerül, akkor a szabályos leállásból szabálytalan lesz. :)

2021. szept. 28. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Ebben bíztam. 15%-nál szerintem bőven van idő a szabályos leállításra. Köszönöm a válaszokat.
2021. szept. 28. 12:40
 6/11 anonim ***** válasza:

Van egyáltalán jelentősége ennek a "szabályos leállításnak" mai hardvereknél?

Szerintem ez is csak egy őskövület bennemaradt funkció, ahogy a lapozófájl is.

2021. szept. 29. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Szerintem van, még NVMe SSD-nél is, pl. törli az ideiglenes fájlokat, ilyesmi. A lapozófájl értelmét már én sem látom, de nem vagyok nagy szakértő.
2021. szept. 29. 13:45
 8/11 anonim ***** válasza:
Van értelme, például ha van 16 GB RAM a gépben és a játéknak ez mind kell is, akkor is megfelelően fut (amennyiben nincs egyéb aktív háttérfolyamat), pedig az operációs rendszer üresjáratban is használ egy csomót. Ez kerül a lapozófájlba mialatt játszol, aztán vissza a RAM-ba amikor kilépsz, ezért tart "sokáig" kiépni a játékokból, ilyenkor tölti vissza az adatokat. Ha SSD-n van a lapozófáj, ez nem annyira feltűnő, de ha egy 5400 RPM HDD-re teszed, érezni fogod, hogy lassabban tölt a játék, hiába fut az SSD-ről és a kilépés után is sokáig még fekete a képernyő.
2021. szept. 29. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Szirty ***** válasza:

"Van egyáltalán jelentősége ennek a "szabályos leállításnak" mai hardvereknél?"


Természetesen van, mivel nem a hardverek védelmét, hanem az adatvesztés elkerülését szolgálja.

Az adatvesztést pedig ma is el akarjuk kerülni...

2021. szept. 29. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Na ez az...

Miért kell egy "játéknak" 16 Gb ram?

(talán szar a koncepció vagy az algoritmizálás?)


Ha kiolvasom egy fájl adatait, attól miért veszhetne el, ha nincs beleírás?


Lehet én nem nagyon vágom ezt teljes mélységében, de abban kezdek biztos lenni, hogy attól bóvli ez az egész, mert sok helyen ugyanazt az elvet tapossák már 20-30 éve, de sosem lett "újragondolva" az alapjaitól...

2021. szept. 29. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!